26 marca 2021

Zakaz zgromadzeń – także spontanicznych. Na konferencji „zapomniano” o tej restrykcji

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister Adam Niedzielski nie ogłosili wszystkich wprowadzanych od soboty obostrzeń. Przemilczano nowy przepis mówiący o zakazie udziału w zgromadzeniach.

 

W czwartek przed południem rząd poinformował o wprowadzeniu od soboty nowych obostrzeń. To między innymi ograniczenia w kościołach dopuszczające wejście 1 osoby na 20m2, zamknięcie przedszkoli i żłobków, zamknięcie dużych sklepów budowlanych i meblowych oraz salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

 

Nie wspomniano jednak ani słowem o jednej z restrykcji: zakazie udziału w zgromadzeniach „w tym imprezach, spotkaniach i zebraniach niezależnie od ich rodzaju”. Dotąd nie wolno było organizować zgromadzeń; to pozwalało jednak na uczestnictwo w zgromadzeniach spontanicznych bez organizatora. Teraz restrykcje zostały zaostrzone i nie wolno uczestniczyć w żadnych zgromadzeniach, ani zaplanowanych, ani spontanicznych.

 

Jest to oczywiście sprzeczne z artykułem 57. konstytucji, który gwarantuje każdemu obywatelowi wolność organizowania i uczestniczenia w zgromadzeniach. Jak precyzuje konstytucja, wszelkie ograniczenia mogą zostać wprowadzone jedynie w drodze ustawy; rząd nałożył jednak restrykcje na mocy rozporządzenia.

 

Źródło: onet.pl

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy