28 kwietnia 2015

Zamieszki w Baltimore. Władze wprowadziły stan wyjątkowy i godzinę policyjną

(fot. REUTERS/Sait Serkan Gurbuz/FORUM)

W poniedziałek w Baltimore – po pogrzebie Murzyna, który zginął w trakcie aresztowania – wybuchły poważne zamieszki. 15 policjantów zostało rannych, jeden ciężko.

 

26-letni Freddi Gray zmarł na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego. Sześciu policjantów, odpowiedzialnych za to zatrzymanie, zostało zawieszonych. Trwa postępowanie wyjaśniające.

 

W poniedziałek po zakończeniu pogrzebu czarnoskóra młodzież zaatakowała policję. W stronę mundurowych poleciały kamienie, cegły i kostka brukowa. Część osób zaczęła atakować i okradać sklepy. Policjanci odpowiedzieli gazem łzawiącym i pieprzowym. Zaczęto niszczyć radiowozy, w stronę służb porządkowych poleciały także kosze na śmieci i mniejsze, płonące przedmioty.

 

Zatrzymano 27 chuliganów. Rannych zostało 15 policjantów, dwóch wymagało opieki szpitalnej. Jeden z funkcjonariuszy znajduje się w stanie ciężkim.

 

Chcąc opanować sytuację burmistrz miasta wprowadził godzinę policyjną. Gubernator skierował do Baltimore Gwardię Narodową.

 

Do starć doszło także w niedzielę, po marszu mającym upamiętnić Freddiego Gray’a.

 

Źródło: BBC, CNN

mat

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie