13 lipca 2024

Zaniedbanie czy celowe podpalenia? Pospieszalski o pożarach kościołów we Francji [WIDEO]

Zagadkowy pożar objął w czwartek rano tysiącletnią katedrę w Rouen na północy Francji. Jan Pospieszalski zastanawia się nad źródłem rosnącej liczby pożarów francuskich kościołów.

W pożarze katedry w Rouen płonęła główna, środkowa wieża kościoła. Lokalne media naliczyły biorące udział w akcji 33 wozy i 63 strażaków. Ostatecznie, ogień naruszył jedynie konstrukcję zewnętrzną, nie czyniąc większych szkód w samym kościele. Jak zaznacza Jan Pospieszalski, to już kolejny przypadek pożaru katedry w tym kraju.

Czy to jedyny pożar we Francji? Na witrynie obserwatorium chrystianofobii, która monitoruje akty wandalizmu wymierzone w obiekty katolickie lub symbole religijne, znajdują się absolutnie wstrząsające doniesienia – informuje publicysta.

Wesprzyj nas już teraz!

I tak 3 i 6 maja odnotowano dwie próby podpalenia kościoła st. Sermaint w Grieve. W sobotę 4 maja w kolejnym kościele wybuchł pożar w kotłowni. W grudniu 2022 r. został podpalony kościół Notre Dame w Calais. W czerwcu b. r. zakończył się proces podpalacza. Wyrok pozostaje nieznany opinii publicznej.

14 maja doszło do próby podpalenia kościoła św. Teresy w Poitieres; drewniane ławki ułożono w stos w próbie stworzenia ogromnego ogniska.

15 maja pożar kolegiaty w Brignon. 19 maja w Denveux odnotowano próbę podpalenia ołtarza. W czwartek 13 czerwca podpalono część wejściową bazyliki Notre Dame w miejscowości Deliverance Contogne cut Darmour. Policja nie ma wątpliwości co do kryminalnego podłoża wydarzenia.

– Te kilka czy kilkanaście przykładów z ostatnich tygodni czy miesięcy, to zaledwie kropla w morzu podobnych zdarzeń, które rejestruje obserwatorium. Rocznie dochodzi do 20-30 pożarów kościołów w całej Francji – zauważa publicysta.

Można się zastanawiać, czy jej źródła leżą w głębokiej pamięci rewolucyjnej rzezi na katolikach, czy może są związane z falą radykalnego islamu, czy może to efekt nowej odsłony lewackiej nienawiści, którą mieliśmy okazję obserwować podczas wyborów – zastanawia się Pospieszalski.

Publicysta wspomina wypowiedź Marine Le Pen ze spotkania z politykami węgierskimi, która miała powiedzieć, że nawet jeśli Zjednoczenie Narodowe wygrałoby wybory, dla Francji jest już o 30 lat za późno. Gdy Węgrzy zapytali dlaczego, odpowiedziała jest za późno „dla uratowania kultury francuskiej”.

Te dewastacje dokładnie tego dowodzą. Wandale zachowują się jak barbarzyńcy, którzy kompletnie nie zdają sobie sprawy jaki rodzaj dziedzictwa niosą ze sobą chrześcijańskie symbole – podkreśla.

Kultura jest całkowicie w rękach lewactwa, instytucje pozostają opanowane przez piewców genderyzmu, anty-białego rasizmu i tęczowej ideologii. Symbolicznym faktem jest to, że ministrem kultury jest pani o wdzięcznym nazwisku Rachida Dati, polityk algiersko-marokańskiego pochodzenia. Jej poprzedniczką była Rima Abdul-Malak. Być może są to świetne menadżerki zarządzające budżetem ministerstwa, ale efektem działań jest niszczenie dziedzictwa religijnego Francji i jest w tym jakiś rodzaj symboliki – konkluduje.

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 111 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram