17 kwietnia 2021

Zaszczepiłeś się? To dobrze, ale i tak noś maseczkę. Kuriozalne słowa polityka PiS

(fot. Pixabay)

Na pewno należy się dwa razy zastanowić, zanim jakieś restrykcje zostaną zdjęte. Jedno, czy dwa, choćby miarodajne badania nie mogą tu decydować. Szczególnie, że bazujemy w morzu fake newsów, niedomówień. Dlatego też – najpierw przeprowadźmy szczepienia – powiedział w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Bolesław Piecha, polityk PiS, były wiceminister zdrowia.

 

Piecha poinformował, że jest „absolutnie przeciwny pochopnemu znoszeniu jakichkolwiek obostrzeń”. – Lockdown, restrykcje, są oczywiście dla wszystkich bardzo dotkliwe. Jednak zostały one wprowadzone w konkretnym celu – ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-COV-2. I na pewno należy się dwa razy zastanowić, zanim jakieś restrykcje zostaną zdjęte – podkreślił.

 

Polityk PiS stwierdził, że najważniejsze są w tej chwili szczepienia. Dopiero przeprowadzenie sprawnej akcji związanej z podaniem obywatelom preparatów przeciwko koronawirusowi będzie można podjąć ewentualne decyzje o znoszeniu obostrzeń. – Zmniejszmy radykalnie liczbę zakażeń, a potem zdejmujmy maseczki. Ich noszenie powinno potrwać do końca pełnego lockdown – dodał.

 

Piecha został zapytany również czy osoby zaszczepione stanowią zagrożenie dla innych, czy mogą swobodnie już zdjąć maseczki i rezygnować z obostrzeń? – Powiem tak – zagrożenia wielkiego nie stanowią, sami są już zabezpieczeni, ale maseczek same zdejmować nie powinny. Wszyscy je zdejmiemy, gdy zbliżymy się do odporności jednak populacyjnej – odpowiedział.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(31)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy