Zaledwie w tydzień przyjęciu przez Sejm rządowego projektu w sprawie procedury sztucznego zapłodnienia rozpoczęła się nad nim debata w Senacie. Promotorzy in vitro ponieśli pierwszą porażkę, senacka Komisja Zdrowia przyjęła większością głosów wniosek o odrzucenie w całości ustawy. Zaapeluj o poparcie wniosku komisji o odrzucenie rządowej ustawy o in vitro.
Korzystając ze strony protestuj.pl można dołączyć do apelu do senatorów Platformy Obywatelskiej o poparcie wniosku Komisji Zdrowia o odrzucenie rządowej ustawy o in vitro. Uchwalona głosami PO i lewicy ustawa o leczeniu niepłodności realizuje wszystkie interesy przemysłu in vitro z całkowitym lekceważeniem dobra dzieci, które w ten sposób, na masową skalę będą powoływane do istnienia. Legalizuje on niszczenie ludzkich zarodków, które ktoś, poza wszelką kontrolą, uzna za rozwijające się nieprawidłowo.
Wesprzyj nas już teraz!
„Ustawa legalizuje tworzenie nadliczbowych zarodków, ich selekcję eugeniczną oraz niszczenie, dopuszcza ich mrożenie a wszystko w interesie podmiotów gospodarczych świadczących usługi z zakresu wspomaganej prokreacji. Twórcy ustawy nie kryją, że chcą stworzyć warunki do rozwoju procedury in vitro i dlatego pozbawiają dzieci z in vitro prawa do poznania tożsamości ich biologicznych rodziców. Dzieci te nie będą też mogły uzyskać wystarczającej wiedzy n.t. stanu zdrowia ich biologicznych rodziców, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego tych dzieci” – czytamy w petycji.
Rządowy projekt tworzy również warunki dla rozwoju skandalicznej praktyki tzw. macierzyństwa zastępczego, z którego może skorzystać m.in. homolobby. Układy jednopłciowe uzyskają bowiem możliwość adoptowania dzieci urodzonych przez surogatkę. W ten sposób rząd chce umożliwić homoseksualistom na gruncie prawa polskiego adopcję dzieci z in vitro.
Ustawa procedowana jest w oszałamiającym tempie bez oglądania się na pojawiające się kontrowersję i negatywne opinie uznanych autorytetów prawniczych oraz poważne wątpliwości zgłaszane przez Sąd Najwyższy.
O rządowym projekcie w ostatnich dniach krytycznie wypowiedział się także abp Stanisław Gądecki.
– Przykładem tego ostatnie decyzje naszego Sejmu. Czyż nie jest jednoznacznym aktem niewiary np. przyjęcie przez niego ustawy o „in vitro”? Czyż nie jest aktem niewiary, skoro wiadomo, że technika ta nie respektuje podstawowej prawdy o tym, że życie „każdego” człowieka rozpoczyna się w chwili jego poczęcia i od tego momentu winno być bezwzględnie chronione, a godność każdej nowej istoty ludzkiej szanowana? – podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski.
Abp Gądecki przekonywał, że w procedurze „in vitro” tworzy się „większą liczbę zarodków, a następnie poddaje się je selekcji i część z nich jest narażona na zniszczenie lub przeznaczona do zamrożenia”. – Ceną urodzenia jednego dziecka jest śmierć jego rodzeństwa. Tak, w technikę „in vitro” nierozłącznie wpisana jest procedura śmierci – zaznaczył metropolita poznański.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że papież Franciszek zdecydowanie potępił różne formy „fałszywego współczucia” promującego aborcję, eutanazję, zapłodnienie „in vitro”, a także wykorzystywanie istnień ludzkich do przypuszczalnego ocalenia innych istot.
Metropolita poznański nazwał także jednoznacznym aktem niewiary w nauczanie Chrystusa przyjęcie przez Sejm tzw. ustawy antyprzemocowej. – Przy jej pomocy wprowadzany jest nachalnie ideologiczny genderyzm w różne struktury życia społecznego: w edukację, służbę zdrowia, działalność placówek kulturalno-oświatowych i organizacji pozarządowych – mówił abp Gądecki.
Przypomnijmy, iż petycję w sprawie ustawy o in vitro skierowaną do posłów podpisało ponad 30 tys. internautów. Dla wielu sprośród „wybrańców narodu” liczba ta okazała się zbyt mała, by zwrócić na siebie uwagę i przekonać do zmiany stanowiska w tej sprawie. Dlatego m. in. konieczne jest zebranie zdecydowanie większej ilości podpisów pod petycją skierowaną do Senatu. W izbie tej obowiązuje ordynacja większościowa zatem trudniej będzie potencjalnym kandydatom ukryć się na listach wyborczych. W dniu wyborów warto będzie sobie przypomnieć listę głosowań…
Wyślij petycję do senatorów Platformy Obywatelskiej i zaapeluj o poparcie wniosku Komisji Zdrowia o odrzucenie rządowej ustawy o in vitro.
luk