12 sierpnia 2019

Zjazd zamiast delegalizacji. Komunistyczna Partia Polski – mimo deklaracji polityków PiS – ciągle legalna

(Zdjęcie ilustracyjne. FOT.Andrzej Sidor/FORUM)

Od roku 2013 Bartosz Kownacki, zaś od 2018 Patryk Jaki. Politycy PiS nie raz zapowiadali walkę z legalnym istnieniem Komunistycznej Partii Polski oraz doprowadzenie do jej delegalizacji, jednak mimo upływu kolejnych miesięcy rządów Zjednoczonej Prawicy, skrajnie lewicowa formacja ciągle istnieje.

 

22 lipca, który w PRL-u był świętem państwowym, pozostaje okazją do świętowania dla zwolenników komunizmu. Jak podaje serwis rp.pl, w przededniu rocznicy ogłoszenia manifestu PKWN, który był organem zniewalania Polski przez Stalina, w Bytomiu obradował V Zjazd Komunistycznej Partii Polski.

 

„Sala podczas zjazdu komunistów została przybrana w czerwone sztandary, z czego jeden miał nadrukowany portret Lenina” – czytamy w serwisie.

 

Portal dziennika „Rzeczpospolita” odnotowuje przy okazji, że Zjazd przyjął uchwałę „przeciwko amerykańskiemu imperializmowi” oraz wybrał nowe władze.

 

Co prawda w imprezie udział brało zaledwie 26 osób (z 34, które miały pojawić się na Zjeździe i z ponad stu, które – wedle lidera formacji – są aktywnymi działaczami), jednak nie zmienia to faktu, że symbolicznej i przywracającej poczucie sprawiedliwości delegalizacji partii odwołującej się do komunizmu ciągle brakuje. Sytuacji nie zmieniły 4 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem formacja zarówno w czasach opozycyjnych jak i po przejęciu władzy deklarowała chęć podjęcia działań w sprawie.

 

 

Źródło: rp.pl

MWł

 

 

POLECAMY RÓWNIEŻ TEKST:

 

Polsko, czas na strefę wolną od komunizmu!

 

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie