18 października 2021

Złoto, mirra, kadzidło i… certyfikat covidowy. Trzej Królowie z osobliwym darem w neapolitańskiej szopce

(fot. pixabay.com)

W witrynie jednego z zakładów produkujących tradycyjne szopki bożonarodzeniowe pojawiły się figurki Trzech króli, niosące na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus kod QR. „Dzięki przepustce możemy powrócić do tak wyczekiwanej normalności i wolności” – tłumaczy osobliwą inspirację twórca dzieła, Marco Ferrigno z Neapolu. Od piątku we Włoszech obowiązuje certyfikat kowidowy we wszystkich miejscach pracy.

„Trzej Mędrcy przybywają w tym roku z paszportem covidowym” – tak pomysł znanego szopkarza podsumowała „La Repubblica”.

Ferrigno tłumaczył tegoroczną inspirację: „Do neapolitańskiej szopki postanowiliśmy wprowadzić ważną nowość: Trzech Króli z Green Pass. Dla nas jest to nie tylko sposób na to, by pozostawić w pamięci ten szczególny moment naszego życia, który wystawił wszystkich na ciężką próbę, ale także by pokazać, że dzięki przepustce możemy powrócić do tak wyczekiwanej normalności i wolności”.

Wesprzyj nas już teraz!

„Mamy nadzieję, że tym wizerunkiem zdołaliśmy wywołać choćby mały uśmiech” – dodał Ferrigno.

W piątek we Włoszech wszedł w życie obowiązek legitymowania się w miejscach pracy zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym przepustką kowidową, tzw. Green Pass, uzyskanym dzięki szczepieniu, wykazaniu przechorowania COVID-19 czy testowi na obecność koronawirusa. Każdy, kto pojawi się w pracy bez przepustki, ryzykuje otrzymaniem grzywny w wysokości od 600 do 1500 euro. Pracodawcy natomiast mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 400-1000 euro za brak przeprowadzania kontroli.

Od piątku w wielu miejscach Włoch odbywają się liczne protesty przeciwników segregacji sanitarnej.

Źródło: rmf24.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez