9 czerwca 2023

Zmiana klimatu, czy podpalenia? Służby szukają winnych pożarów lasów w Kanadzie, media nakręcają eko- histerię

(fot. EPA/SARAH YENESEL 18772 Dostawca: PAP/EPA.)

Od piątku 8 czerwca media donoszą o ogromnych rozmiarów pożarach, jakie trawią lasy w Kanadzie. Szczególnie dotknięte katastrofą są stany Quebec i Kolumbia Brytyjska. Niespotykany dotąd rozmiar kataklizmu wykorzystują promotorzy ekologicznej agendy, przypisując ich wystąpienie „ociepleniu klimatycznemu”. Tymczasem, jak donoszą media, policja bada możliwość celowego zapruszenia ognia. Wątpliwości co do naturalnych przyczyn zdarzenia dostarczają również wedle części komentatorów nagrania satelitarne.

„Podczas, gdy media głównego nurtu wciąż przypisują winę za pożary w Quebec zmianom klimatu, materiały satelitarne pokazują podejrzany równoczesny wybuch kilku ognisk [pożaru – red.] w prowincji”, czytamy na łamach kanadyjskiego serwisu lifeistenews.com.

Jednak nie tylko komentatorzy przypuszczają, że pożary mogą być celowo wywoływane. Podejrzenia mają również służby północno- amerykańskiego kraju. Jak informował dziennik Toronto Sun, policja prowincji prowadzi śledztwo pod kątem podłożenia ognia. – Jest śledztwo, bo sprawa jest podejrzana – komentował przedstawiciel medialny regionalnych organów ścigania, Hugues Beaulieu.

Jak przypomina LSN na przełomie czerwca i maja służby dokonały szeregu aresztowań podpalaczy, którzy zaprószyli ogień w lasach w regionie Nowej Szkocji, Yukonie, Kolumbii Brytyjskiej i Albercie. Jeden z ujętych to Albertan John Cook, mężczyzna oskarżony także o podpalenie mormońskiej świątyni w Cherry Gorve w prowincji Alberta.

Podobne doniesienia o rekordowych pożarach lasów napływały przed kilkoma miesiącami z hiszpańskiego regionu Asturii. Również tam organy ściągania podejrzewały, że przyczyną katastrofy mogą być celowe działania.

„Pożary lasów rozprzestrzeniły się w piątek w zachodniej prowincji Kanady – Kolumbii Brytyjskiej, podczas gdy wciąż nie udało się ugasić ognia trawiącego lasy w położonym na wschodzie Kanady Quebecu. Ponad 13 tysięcy ewakuowanych nie może nadal wrócić do domów. Kraj przeżywa najgorszy w historii początek sezonu pożarów”, opisuje katastrofę  PAP. 

źródła: lifesitenews.com, PCh24.pl, PAP

FA

pap logo

Kto stoi za masowymi pożarami lasów w północnej Hiszpanii? Władze Asturii twierdzą, że to celowe działanie terrorystów

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 431 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram