4 marca 2018

Znany watykanista: w okolicach Wielkiej Nocy poznamy nową adhortację Franciszka

(Źródło: TVP)

„Na Wielkanoc ma się ukazać nowa adhortacja apostolska papieża Franciszka, tym razem poświęcona świętości” – zapowiedział na portalu Vatican Insider watykanista Andrea Tornielli.

 

Tym samym Tornielli potwierdził słowa wypowiedziane 28 lutego przez kardynała Oscara Rodrigueza Maradiagę, koordynatora Rady Kardynałów, doradzającej papieżowi w reformie Kurii Rzymskiej. Hierarcha poinformował ostatniego dnia lutego, iż Ojciec Święty przygotowuje „piękny dokument o świętości”.

 

Zdaniem watykanisty papież Franciszek 19 marca podpisze nową adhortację 19 marca, a jej publikacja będzie miała miejsce w okolicach Wielkiej Nocy po uprzednim przetłumaczeniu jej na różne języki. Tornielli zaznaczył również, że nowa adhortacja będzie krótsza niż dwa poprzednie dokumenty papieża Franciszka, czyli „Evangelii gaudium” z 2013 r. i „Amoris laetitia” z 2016 r.

 

Tornielli powiedział, że adhortacja apostolska na temat świętości to naturalny efekt dotychczasowej pracy papieża Franciszka, który niejednokrotnie poruszał w temat „świętości wszystkich ochrzczonych”. „Świętość nie jest prerogatywą tylko niektórych: świętość jest darem, który zostaje ofiarowany wszystkim — nikt nie jest wyłączony — toteż stanowi cechę wyróżniającą każdego chrześcijanina”, powiedział Franciszek podczas katechezy 19 listopada 2014 r.

 

Jesteś osobą konsekrowaną? Bądź święty lub święta, radośnie przeżywając swój dar i swoją posługą. Jesteś żonaty? Bądź święty troszcząc się o swojego męża, o swoją żoną, jak Chrystus o Kościół. Jesteś ochrzczony i nieżonaty? Bądź święty, wykonując uczciwie i kompetentnie swoją pracę oraz poświęcając swój czas służeniu braciom – podkreślał wówczas Franciszek.

 

Źródło: gosc.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie