Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska poinformowała o wydaniu decyzji o wstrzymaniu lub ograniczeniu na pół roku wycinek lasów w 10 wskazanych lokalizacjach. Jak podkreślała, to dopiero pierwszy etap wprowadzania polityki zrównoważonego rozwoju poprzez wyłączanie i ograniczanie wycinek lasów. Poza lokalizacjami cennymi przyrodniczo, w kolejce czekają tereny zalesione w pobliżu miast.
Decyzja ma dotyczyć wskazanych obszarów w puszczach: Augustowskiej, Romnickiej, Boreckiej, Świętokrzyskiej, Knyszyńskiej, okolic Iwonicza Zdroju, lasów wokół Wrocławia i Trójmiasta, Bieszczad, oraz reliktowej Puszczy Karpackiej. Ogółem jest to ok. 1,5 proc. całych terenów leśnych z zarządzie Lasów Państwowych.
Minister zaznaczyła, że decyzja to środek nadzwyczajny w nadzwyczajnych okolicznościach, natomiast ministerstwo pracuje nad rozwiązaniem systemowym, w którym znajdzie się więcej obszarów objętych wstrzymaniem lub ograniczeniem wycinek.
Wesprzyj nas już teraz!
Wiceminister klimatu, główny konserwator przyrody Mikołaj Dorożała podkreślił, że jest to dopiero pierwszy etap wdrażania polityki zrównoważonego rozwoju poprzez wyłączanie i ograniczanie wycinek lasów. 10 pierwszych lokalizacji to nie tylko miejsca cenne przyrodniczo, ale też ważne z punktu widzenia społecznego, znajdujące się w pobliżu dużych miast.
To kolejny pomysł minister klimatu i środowiska ws. implementacji w Polsce polityk zrównoważonego rozwoju. Wcześniej przedstawicielka Polski 2050 niechlubnie zasłynęła zaszyciem w ustawie ds. energetyki możliwości stawiania turbin wiatrowych w odległości już 300 m od zabudowań gospodarczych.
PAP / oprac. PR
Jak globaliści chcą zniewolić ludzkość. Dyskusja wokół raportu o zrównoważonym rozwoju
https://pch24.tv/skad-pomysl-na-zrownowazony-rozwoj-zrodlem-idee-depopulacyjne/?swcfpc=1
ZABIORĄ CI DOM I POSTAWIĄ WIATRAK? USTALENIA ORDO IURIS WS. „USTAWY WIATRAKOWEJ”