Franciszek połączył siły z zaangażowanym na rzecz kontroli populacji Jeffreyem Sachsem w ramach papieskiej inicjatywy młodzieżowej „Ekonomia Franciszka”. Promuje ona „proces otwartego dialogu i świeżych, dynamicznych, globalnych zmian zmierzających w stronę nowej gospodarki”. Mocno zajmuje się również „zmianami klimatu” – informuje portal Life Site News.
Kończąca się w sobotę trzydniowa doroczna konferencja „Ekonomia Franciszka” (EoF) była już trzecią z tego cyklu, jednak dotychczas jej formuła obejmowała wystąpienia transmitowane on-line. Tym razem uczestnicy rozmawiali twarzą w twarz w Asyżu.
Wesprzyj nas już teraz!
Według serwisu Vatican News, dotarło tam ponad tysiąc „młodych ekonomistów i przedsiębiorców” z ponad 120 krajów. Rozważali, jak nadać „nową duszę gospodarce”, dyskutowali o „zmianach klimatu” i kryzysie energetycznym.
„Chociaż konferencja odbywa się w Asyżu, domu świętego Franciszka, w materiałach promocyjnych konferencji nie wspomina się o religii, a zamiast tego skupia na świeckim stylu diagnozy ekonomicznej i globalnej” – zwraca uwagę LSN.
Punktem kulminacyjnym wydarzenia była sobotnia wizyta i przemówienie papieża do uczestników oraz podpisanie porozumienia EoF. Dokument ten, choć jednym z jego sygnatariuszy był sam Franciszek, nie zawiera żadnej wzmianki o chrześcijaństwie, poza odniesieniem się do „ekonomii Ewangelii”. Wyraża natomiast wspólne marzenia o nowym ekonomicznym celu, który – w przekonaniu zwolenników tej idei – „nie jest utopią”, gdyż już powstaje.
Papież wygłosił do zgromadzonej młodzieży przemówienie, w którym stwierdził, iż starsze pokolenie „nie strzegło planety, a my nie strzeżemy pokoju”. Franciszek wezwał do zbudowania nowej gospodarki. Jak podkreślił, musi to być ona „przyjazna Ziemi, musi być ekonomią pokoju”, skoncentrowaną na „ekologicznej konwersji”.
– My, ludzie, w ciągu ostatnich dwóch stuleci rozwinęliśmy się kosztem Ziemi – mówił Franciszek. – To ona zapłaciła rachunek! – ocenił.
– Zabójcze zanieczyszczenia to nie tylko dwutlenek węgla; nierówność również śmiertelnie brudzi naszą planetę – przekonywał.
– Ojcze, prosimy Cię o przebaczenie za ciężkie rany zadawane przez nas Ziemi, za brak szacunku dla rdzennych kultur, za brak szacunku i miłości do najbiedniejszych, za tworzenie bogactwa bez komunii – modlił się.
W ramach otwierającej konferencję „sesji plenarnej”, zgodnie z oficjalnym programem, miał wystąpić Jeffrey Sachs, od lat zaangażowany na rzecz kontroli populacji oraz inicjatywę EoF. Ostatecznie dołączył on-line.
W październiku ubiegłego roku Franciszek mianował Sachsa członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk Społecznych na dziesięcioletnią kadencję. Watykan nazwał go wówczas „zasłużonym” profesorem, podkreślając jego pracę na rzecz „zrównoważonego rozwoju”, ale unikając jakiejkolwiek wzmianki o poparciu Sachsa dla procederu zabijania dzieci nienarodzonych – przypomina Life Site News. Globalista stał za Milenijnymi Celami Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i jest architektem Celów Zrównoważonego Rozwoju – proaborcyjnych i wspierających ideologię LGBT.
Źródło: LifeSiteNews.com
RoM