5 kwietnia 2020

Zwolennik depopulacji sfinansuje poszukiwanie szczepionki na koronawirusa

(Bill Gates, fot. Jason Lee/Reuters)

Światowej sławy miliarder zdecydował się przeznaczyć potężne środki na poszukiwanie leku skutecznego w walce z chorobą COVID-19. Fundacja Billa Gatesa sfinansuje również badania nad wynalezieniem szczepionki przeciwko koronawirusowi.

 

Twórca Microsoftu – jednego z największych i najpotężniejszych światowych przedsiębiorstw, od wielu lat zajmuje się szeroko rozumianą „działalnością na rzecz społeczeństwa”. Tym razem w obliczu pandemii koronawirusa zdecydował, że jego fundacja sfinansuje badania naukowe mające na celu wynalezienie leku na chorobę COVID-19, a także opracowanie skutecznej szczepionki.

 

Bill Gates apeluje także o przyspieszenie prac nad terapiami i szczepionkami przeciwko COVID-19. Jak przypomina: Coalition for Epidemic Preparedness Innovations już przygotowuje próbki ośmiu szczepionek do badań klinicznych.

 

„Jeśli co najmniej jedna z tych szczepionek okaże się bezpieczna i skuteczna na modelach zwierzęcych, może być gotowa do prób na większą skalę już w czerwcu. Odkrywanie leków można również przyspieszyć, wykorzystując biblioteki związków, które zostały już przetestowane pod kątem bezpieczeństwa oraz stosując nowe techniki badań przesiewowych, w tym uczenie automatyczne w celu zidentyfikowania środków antywirusowych, które mogłyby być gotowe do prób klinicznych na dużą skalę w ciągu tygodni” – podkreśla Gates.

 

Miliarder jednocześnie apeluje do Amerykanów o przestrzeganie rządowych ograniczeń, a także zaleca izolację. „Wybory, których my i nasi przywódcy teraz dokonamy, będą miały ogromny wpływ na to, jak szybko liczba zachorowań zacznie spadać, jak długo gospodarka będzie w stanie przestoju i jak wielu Amerykanów będzie musiało pogrzebać ukochaną osobę z powodu COVID-19” – napisał Bill Gates. Dodał, że namawia wszystkich do „konsekwentnego, ogólnokrajowego podejścia do izolacji”. Jego zdaniem fakt, że nie wszystkie amerykańskie stany zostały zamknięte, jest „receptą na katastrofę”.

 

Bill Gates na antenie amerykańskiej telewizji CBS mówił o działania podejmowanych przez niego samego i jego fundację, mających na celu ograniczenie liczby zachorowań i walkę z koronawirusem. Podkreślił, że jest w kontakcie z firmami farmaceutycznymi, które pracują nad stosownymi rozwiązaniami. Dodał, że przekazał na ten cel 100 mln dolarów. Gates podkreślił, że współpracujący z nim eksperci przygotowali już środki terapeutyczne, które mają stać się szczepionkami. Dodaje, że potrwa to około 18 miesięcy, ale to czas konieczny do weryfikacji ich skuteczności i bezpieczeństwa dla ludzi.

 

Miliarder podkreśla, że jeśli uda się stworzyć skuteczną szczepionkę to zapotrzebowanie na nią będzie ogromne. Jego zdaniem konieczne będzie wyprodukowanie miliardów szczepionek, ponieważ jest to problem globalny. Dodaje, że w momencie, kiedy uda się stworzyć skuteczną szczepionkę na koronowirusa, gospodarka będzie mogła działać i wróci do swego normalnego stanu.

 

Twórca potęgi Microsoft jest również zdania, że „jakiekolwiek zamieszanie w tej kwestii tylko wydłuży problemy ekonomiczne, zwiększy szanse na powrót wirusa i spowoduje więcej zgonów”. Miliarder wezwał rząd do przeprowadzania jak największej liczby testów. Gates dodał również, że kryzys gospodarczy wywołany przez koronawirusa był nieunikniony i teraz nadszedł czas, aby na całym świecie wprowadzić głębokie zmiany systemowe.

 

Reakcja ma polegać na wzmocnieniu systemów podstawowej opieki zdrowotnej w krajach o niskim i średnim dochodzie m.in. poprzez budowę klinik i opłacanie personelu, który będzie budował globalną bazę danych o chorych, monitorując „wzorce chorób, służąc jako część systemów wczesnego ostrzegania, które będą ostrzegać świat o potencjalnych epidemiach”.

 

Sugeruje więc, by przyjąć regulacje, umożlwiające swobodny dostęp laboratoriów i firm do baz danych dot. zdrowia pacjentów na całym świecie.  Zdaniem Billa Gatesa, rządy powinny mieć także dostęp do list przeszkolonego personelu, od lokalnych liderów po globalnych ekspertów, którzy będą przygotowani do natychmiastowej walki z epidemią, a także do wykazu zapasów, które należy gromadzić lub przekierowywać w nagłych przypadkach.

 

 

Źródło: bussinesinsider.com, CBS, weforum.com, PCh24.pl

WMa

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie