Zawsze mogło być lepiej, gdyż zdobyliśmy aż 18 na 100 punktów, zaś nasz kraj wyprzedziła Łotwa. Jednak w porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej nie jest źle i możemy cieszyć się zaszczytnym, drugim miejscem w rankingu najbardziej „homofobicznych” członków wspólnoty.
Wyniki rankingu opublikowanego przez homoseksualną organizację ILGA Europe są dla nas zadowalające. Polska zajęła przedostatnie miejsce w klasyfikacji uprzywilejowywania „tęczowych”.
Wesprzyj nas już teraz!
Zawsze jednak mogłoby być lepiej, gdyż zdobyliśmy aż 18 punktów na 100. Niewielka Łotwa potrafiła uzyskać 16 punktów i może szczycić się mianem unijnego kraju najmniej propagującego homoseksualizm.
Oczywiście przestępstwa wobec osób określających się mianem homoseksualistów są niedopuszczalne i należy je potępiać. Nauka Kościoła zaleca potępiać grzech, a nie grzeszników. Cieszy jednak fakt, że polskie prawo nie uprzywilejowuje przedstawicieli społeczności LGBT i nie lansuje grzesznych zachowań seksualnych (brak owych przywilejów często jest w homopropagandzie określany mianem „dyskryminacji”), zaś społeczeństwo podchodzi do owych praktyk z naturalnym dystansem.
Lepiej od nas radzą sobie niektóre kraje spoza wspólnoty. Jednak łatwy schemat – konserwatywny Wschód i Bałkany kontra liberalny Zachód – nie jest aż tak głęboki, jak można by się spodziewać. I tak na przykład o wiele bardziej otwarte na LGBT niż Polska są Serbia (30 pkt), Czarnogóra (38 pkt) czy Albania (33 pkt). Nieco więcej przywilejów dla homoseksualistów oferuje również Ukraina (po 21 pkt).
O wiele lepiej niż Polska wypadł za to niezwykle zamożny kraj Europy Zachodniej – Księstwo Monako (10 pkt), a taki sam wynik jak my zanotowało Księstwo Liechtensteinu (18 proc). Jesteśmy więc w dość różnorodnym gronie.
Smuci druga strona tabeli – kraje najbardziej uprzywilejowujące homoseksualistów. Niechlubne pierwsze miejsce zajęła Malta (91 pkt), która I rozdziale swojej konstytucji ma zapisaną religię katolicką jako narodową. Zaraz za nią znalazła się Belgia (79 pkt) – formalnie katolickie królestwo oraz również królestwo, tyle że heretyckie – protestanckie: Norwegia.
Polska i Łotwa to dwa państwa UE, które faworyzują homoseksualizm w najmniejszym stopniu w całej unii – wynika z raportu przedstawionego przez organizacje LGBT https://t.co/hlAuGs1k7d pic.twitter.com/JuhYd5YlFo
— Krzysztof Bosak (@krzysztofbosak) 14 maja 2018
Cytowana przez portal rp.pl Mirosława Makuchowska (kierownik Pionu Politycznego Kampanii Przeciw Homofobii) stwierdziła, że wynik naszego kraju w rankingu ILGA Europe będzie miał wpływ na wybory, gdy „liczący 2 miliony osób elektorat LGBTI pójdzie do urn, a wraz z nimi ich rodziny i bliscy. Na ich głosy nie mają co liczyć ci, którzy w kwestii równouprawnienia nie robią nic”.
Ciężko jednak traktować takie straszenie poważnie. Jeśli bowiem jest tak, jak twierdzi przedstawiciel KPH, czyli w Polsce osoby homoseksualne stanowią aż 2 miliony wyborców, to dlaczego w Polsce rządzą osoby „nic nie robiące” dla „równouprawnienia”? Czyżby owe 2 miliony osób LGBT chciało braku „równouprawnienia” lub nie wzięło udziału w poprzednich wyborach? A może jednak ich liczba jest znacznie mniejsza niż twierdzi Makuchowska?
Źródło: rp.pl / Twitter / sejm.gov.pl
MWł