25 sierpnia 2016

Formułowali nieprawdziwe zarzuty wobec rodziców sześciorga dzieci. Teraz staną przed sądem

(ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE)

Urzędnicy Tarnowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odpowiedzialni za wszczęcie wobec wielodzietnej rodziny państwa G. postępowania o ograniczenie władzy rodzicielskiej, zostali oskarżeni przed Sądem Rejonowym o zniesławienie.

 

Do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Tarnowie wpłynął sporządzony przez prawników Instytutu Ordo Iuris, prywatny akt oskarżenia przeciwko dwóm urzędnikom oskarżonym o zniesławienie rodziców sześciorga dzieci. Urzędnicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, podając fałszywe i krzywdzące informacje na temat zaniedbań jakich rodzice mieliby dopuszczać się wobec swych dzieci, zainicjowali w lipcu 2015 roku sądowe postępowanie o ograniczenie ich władzy rodzicielskiej.

Wesprzyj nas już teraz!

W listopadzie 2015 r. Sąd Rejonowy w Tarnowie, po zapoznaniu się ze stanowiskiem uczestników oraz zgromadzonym materiałem dowodowym przedstawionym przez prawników Instytutu Ordo Iuris, stwierdził brak okoliczności uzasadniających ograniczenie władzy rodzicielskiej. Zebrane dowody zaprzeczały informacjom zawartym we wniosku sporządzonym przez urzędników MOPS, co zrodziło uzasadnione przypuszczenie o ich zmyśleniu.

 

Przed sporządzeniem aktu oskarżenia wobec urzędników, prawnicy Instytutu Ordo Iuris skierowali skargę na działanie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do Prezydenta Miasta Tarnowa. Prezydent powierzył przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego Dyrektorce MOPS – bezpośredniej przełożonej urzędników odpowiedzialnych za formułowane bezzasadnie pomówienia rodziny G.

Jednocześnie prawnicy Instytutu Ordo Iuris złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W opinii śledczych oraz prawników Instytutu Ordo Iuris, działanie urzędniczek polegające na sporządzeniu i wysłaniu do Sądu pisma zawierającego pomówienia na temat rodziców, które spowodowało nieuzasadnione wszczęcie postępowania o ograniczenie władzy rodzicielskiej i groziło rozbiciem rodziny, może wypełniać znamiona czynu zabronionego z art. 212 § 1 kodeksu karnego tj. zniesławienia.

Ponadto prawnicy Instytutu Ordo Iuris skierowali do Prokuratury Generalnej wniosek o włączenie się do postępowania ze względu na interes społeczny i objęcie czynu oskarżeniem publicznym.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

POz

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 251 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram