28 grudnia 2021

Według założonej między innymi przez Davida Rockefellera amerykańskiej Rady Stosunków Międzynarodowych, w przyszłym roku należy zwrócić uwagę na kilka trendów. Wśród najistotniejszych wymienia się politykę szczepionkową, regulacje dotyczące sztucznej inteligencji czy zmiany na rynku pracy.

 

W 2022 roku do krajów rozwijających się ma trafić około trzy czwarte z prawie 2,7 miliarda dawek szczepionek przeciw COVID-19. Największymi „darczyńcami” jak dotychczas są Stany Zjednoczone i Chiny. Najwięcej wakcyn otrzymały państwa Azji i Pacyfiku, zaś najmniej kraje afrykańskie.

Wesprzyj nas już teraz!

Kolejną tendencją pilnie obserwowaną przez globalistyczną radę będzie problem starzejącej się ludności w Chinach. Analitycy spodziewają się ruchów planistów Pekinu w związku z niekorzystnymi zjawiskami dotyczącymi kurczenia się tak zwanej siły roboczej i „niską płodnością”.

Według spisu powszechnego z 2020 roku, w Państwie Środka spadł współczynnik dzietności ogólnej (total fertility rate – TFR) do poziomu 1,3. Wskaźnik ten określa średnią liczbę dzieci, które urodziłaby przeciętna kobieta w ciągu całego okresu rozrodczego. Jeśli ten spadek utrzyma się w nadchodzącym roku i później, Chiny mogą doświadczyć negatywnych trendów wcześniej niż przewidywano i będą musiały szybciej zareagować. Obecnie niektóre regiony i miejscowe władze nie tylko zezwalają na posiadanie trójki dzieci, ale także oferują pomoc finansową dla rodzin i promują wartości małżeńskie oraz rodzinne.

W przyszłym roku mają jeszcze intensywniej rozwijać się start-upy i przedsiębiorstwa venture capital dzięki łatwemu dostępowi do globalnego finansowania kapitału podwyższonego ryzyka. Zwiększyło się ono ponad dwukrotnie od 2020 roku. Do firm, które wyrosły z tego typu finansowania należy obecnie jeden z chińskich gigantów technologicznych: Alibaba Group.

Kolejnym trendem obserwowanym przez ekspertów są preferencje dotyczące pracy zdalnej. „Pandemia” miała przyspieszyć tendencje dotyczące elastycznej organizacji zatrudnienia. Więcej osób szuka zatrudnienia u pracodawców, którzy zezwalają na pracę częściowo zdalną. Przejście na tryb online ma pozwolić szybciej osiągnąć „nową normalność”.

Inny trend dotyczy inwestycji w elektrownie wiatrowe i słoneczne w krajach Ameryki Południowej. W 2019 r. kilka krajów zobowiązało się posiadać w swoim miksie energetycznym aż 70 procent energii z Odnawialnych Źródeł Energii. Wskutek przyjęcia przez Amerykę Południową ambitnego celu dekarbonizacji, zarówno Chińczycy, jak i Europejczycy sporo inwestują w tym regionie świata.

W 2022 r. istotne będą również regulacje w zakresie sztucznej inteligencji. Coraz więcej państw opracowuje swoje strategie. Ważny jest zakres stosowania i bezpieczeństwa tej technologii.

 

Źródło: cfr.org

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 725 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram