Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin przemawiając na międzynarodowej konferencji na temat „zmian klimatu” podkreślił zaangażowanie Watykanu w Porozumienie Paryskie i wezwał do ekologicznego „nawrócenia”.
Kardynał Parolin wygłosił przemówienie podczas Konferencji Stron Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP. Wydarzenie odbywa się tym razem w egipskim kurorcie Sharm el–Sheikh pomiędzy 6 a 18 listopada. Jego istotnym celem jest monitorowanie pełnej realizacji Porozumienia Paryskiego zakładającego radykalne obniżenie emisji dwutlenku węgla. Utopijna polityka, według otaczającej ją propagandy, ma na celu doprowadzenie do redukcji średniej temperatury na świecie i zapobieżenie w ten sposób klęskom żywiołowym. W praktyce oznacza m.in. drastyczny wzrost cen energii, destrukcję gospodarki i dramatyczne ubożenie ludzi w perspektywie następnych lat.
Wesprzyj nas już teraz!
Do celów porozumienia należy depopulacja poprzez m.in. rozszerzenie prawa do zabijania dzieci nienarodzonych, promowanie antykoncepcji i innych środków kontroli ludnościowej.
Kardynał Parolin podkreślił, że chociaż Watykan interesował się poprzednimi szczytami COP, a nawet adresował własne przesłania do uczestników poprzednich edycji imprezy, to jednak tegoroczne spotkanie jest pierwszym, „w którym Stolica Apostolska uczestniczy jako Państwo Strona zarówno Konwencji, jak i Porozumienia Paryskiego”.
– Ten ważny krok jest zgodny z zapowiedzią papieża Franciszka z 2020 roku, że Stolica Apostolska zobowiąże się do osiągnięcia celu zerowej emisji [CO2] netto – powiedział Parolin.
Zwracając się do uczestników, hierarcha mówił o „kryzysie społeczno-ekologicznym”, nazywając go „dogodnym momentem dla indywidualnego i zbiorowego nawrócenia oraz dla konkretnych decyzji, których nie można dłużej odkładać”.
– Mamy moralny obowiązek działać w sposób konkretny, aby zapobiegać coraz częstszym i poważnym skutkom humanitarnym powodowanym przez zmiany klimatu i reagować na nie – stwierdził papieski wysłannik, cytowany przez portal Life Site News.
Kardynał pełniący funkcję watykańskiego sekretarza stanu od 2013 roku przekonywał zgromadzonych, że covid-19 oraz konflikty wojskowe mają również wpływ na „zmiany klimatu”.
– Zmiany klimatyczne nie będą na nas czekać – dodał, wzywając do „solidarności międzynarodowej i międzypokoleniowej”, aby zapobiec ich wszelkim szkodliwym skutkom.
Jak podkreśla portal LifeSite, proaborcyjne Porozumienie Paryskie łączy się z wyznaczonym przez ONZ celem ustanowienia powszechnego prawa do tak zwanej aborcji, zgodnie z Celem 5.6 Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Cel „osiągnięcia równości płci i wzmocnienia pozycji wszystkich kobiet i dziewcząt” obejmuje następujący zakres: „Zapewnienie powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych”, co jest frazeologią powszechnie używaną w odniesieniu do aborcji i antykoncepcji.
Źródła: Life Site News, Life News
RoM