Niemiecki biskup Helmut Dieser zapowiedział, że będzie rozmawiać z papieżem Franciszkiem o homoseksualizmie. Chce go przekonać, że Niemcy mają rację, proponując akceptację jednopłciowych aktów cielesnych i błogosławienie związków par LGBTQ.
Bp Helmut Dieser jest ordynariuszem diecezji Akwizgranu (Aachen). W ramach Drogi Synodalnej stoi na czele forum poświęconego moralności seksualnej. To właśnie z tego powodu bp Dieser stał się jednym z głównych niemieckojęzycznych promotorów homoseksualnej herezji. We wrześniu tego roku, kiedy obradowało Zgromadzenie Synodalne, bp Dieser zabiegał o głosy biskupów dla dokumentów, które proponowały zarówno akceptację homoseksualizmu i innych form aktywności seksualnej poza małżeństwem, jak i zgodę na… transgenderyzm, w tym twierdzenie, że istnieje więcej niż tylko dwie płcie. Teraz bp Dieser chce opowiedzieć o tym wszystkim osobiście papieżowi Franciszkowi.
W dniach 14 – 18 listopada niemieccy biskupi odbędą wizytę ad limina Apostolorum w Rzymie. – Bardzo chętnie zaprezentuję [papieżowi] w zrozumiały sposób, że chcę robić dokładnie to wszystko, co on nam proponuje – powiedział bp Dieser w rozmowie z „Deutsche Welle”, sugerując, że wprowadzanie do Kościoła zasad rewolty seksualnej było ideą samego papieża.
Wesprzyj nas już teraz!
Według bp. Diesera kościelne nauczanie na temat seksualności jest zbyt uproszczone i nie odpowiada rzeczywistej sytuacji ludzkiej. Według biskupa homoseksualizm jest czymś zupełnie naturalnym: to nie jest choroba, deficyt lub błąd, ale po prostu przejaw rozwoju ludzkiej seksualności. Bp Dieser twierdzi, że tego dowodzi współczesna nauka, więc Kościołowi nie pozostaje nic innego, jak się z nią pogodzić i pójść naprzód. Gdy we wrześniu na Zgromadzeniu Synodalnym część biskupów odrzuciła ideę, zgodnie z którą istnieje więcej, niż tylko dwie płcie, bp Dieser był niepocieszony i mówił, że naukę Kościoła trzeba zmienić, bo tego wymaga sytuacja XXI wieku. On sam zresztą to zrobił: jak wyznał teraz w rozmowie z „Deutsche Welle”, w przeszłości miał inny obraz homoseksualizmu, uważając go za ograniczenie. „Dowiedział się jednak”, że nie jest to zobowiązujący pogląd teologiczny.
Wizyta ad limina niemieckich biskupów jest jednym z najważniejszych wydarzeń kościelnych tego roku. Powszechnie oczekuje się, że w jej trakcie papież zajmie jakieś stanowisko wobec Drogi Synodalnej, co może mieć znaczący wpływ na przebieg Synodu o Synodalności. Synod jest w dużej mierze ukształtowany przez idee, które promowane są za Odrą. Jeżeli papież odrzuci postulaty Drogi Synodalnej, pomoże to środowiskom konserwatywnym bronić Kościoła przed rewolucją. Jeżeli jednak te postulaty poprze lub w ogóle nie odniesie się do sprawy, będzie to zapowiedzią bardzo trudnej batalii doktrynalnej w najbliższych latach.
Źródło: Katholisch.de
Pach