4 czerwca 2025

Konfederacja Korony Polskiej powoła koło poselskie. Do „drużyny Brauna” dołączył były poseł PiS

(fot. Sławomir Zawiślak PAP/Piotr Nowak)

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami Grzegorza Brauna, parlamentarzystom z jego partii udało się utworzyć koło poselskie. Do polityków Konfederacji Korony Polskiej dołączył dawny poseł Prawa i Sprawiedliwości.  

Konfederacja Korony Polskiej powołała własne koło poselskie; tworzyć go będą b. posłowie Konfederacji Roman Fritz i Włodzimierz Skalik oraz b. poseł PiS Sławomir Zawiślak – poinformowali w środę członkowie partii na konferencji prasowej w Sejmie.

– To jest decyzja ze strony prezydium i komitetu politycznego Konfederacji Korony Polskiej i decyzja ze strony tak doświadczonego posła, jakim jest nasz kolega Zawiślak –  powiedział Grzegorz Braun.

Wesprzyj nas już teraz!

Zdaniem europosła, poseł Zawiślak jest od lat liderem i inicjatorem wydarzeń o charakterze patriotycznym. – Bardzo liczymy na to doświadczenie, które tylko z czasem, tylko z wiekiem przychodzi – dodał.

Braun przekazał też, że jedną z pierwszych inicjatyw koła poselskiego będzie projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2027 r. rokiem Gietrzwałdu. – Sprawozdawcą tej uchwały będzie z ramienia Korony poseł Zawiślak – powiedział. – Liczymy na to, że uda nam się jako posłom na Sejm przyczynić do tego, by sanktuarium gietrzwałdzkie zyskało status sanktuarium narodowego i to jest cel nasz, uwaga, bardzo polityczny – podkreślił.

Sławomir Zawiślak jest posłem na Sejm od V kadencji. W 2002 r. przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości; został m.in. przewodniczącym partii w okręgu chełmskim.

(PAP)/oprac. FA

pap logo

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 237 015 zł cel: 500 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram