9 sierpnia 2025

Donald Trump spotka się z Putinem na Alasce. Zobaczą się 15 sierpnia

(fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons)

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na amerykańskiej Alasce Donald Trump ma zobaczyć się z prezydentem Rosji. Będzie to pierwsze spotkanie przywódców od początku drugiej kadencji Trumpa. Planowane rozmowy potwierdził też Kreml.  

Moskwa potwierdziła w sobotę, że prezydent Rosji Władimir Putin spotka się w piątek na Alasce ze swoim amerykańskim odpowiednikiem, Donaldem Trumpem, nazywając wybór miejsca „całkiem logicznym”.

„Rosja i Stany Zjednoczone są bliskimi sąsiadami, ze wspólną granicą” – wyjaśnił doradca Putina, Jurij Uszakow, cytowany przez rosyjskie agencje prasowe. Uszakow dodał również, że Moskwa zaprosiła Trumpa do odwiedzenia Rosji po szczycie.

Wesprzyj nas już teraz!

Prezydent USA Donald Trump ogłosił w piątek, że spotka się z Putinem w piątek 15 sierpnia na Alasce. Będzie to pierwsze spotkanie przywódców od czasu objęcia władzy przez Trumpa po raz drugi.

„Długo oczekiwane spotkanie między mną, jako prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki, a prezydentem Rosji Władimirem Putinem odbędzie się w najbliższy piątek, 15 sierpnia 2025 roku, w Wielkim Stanie Alaska. Więcej szczegółów wkrótce. Dziękuję za uwagę!” – napisał Trump na swojej platformie społecznościowej Truth Social.

(PAP)/oprac. FA

pap logo

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 236 915 zł cel: 500 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram