W roku tysiąclecia pierwszych koronacji Królów Polski przez place i ulice stolicy już po raz piąty przejdzie w sobotę 13 września Orszak Dziejów. W trakcie barwnego i bogatego w atrakcje wydarzenia organizatorzy zaprezentują 150 postaci z historii naszej Ojczyzny.
Uczestnicy gromadzić się będą na Krakowskim Przedmieściu 34, w okolicy kościoła Sióstr Wizytek już od godziny 15:00. Godzinę później w stronę Placu Zamkowego wyruszy barwny korowód.
Wesprzyj nas już teraz!
W ramach V Orszaku Dziejów – tym razem odbywającego się pod hasłem „Koronacja Chrobrego” – odbędzie się widowisko upamiętniające ten przełomowy dla Polski moment naszej historii. Publiczność nie tylko będzie mieć możliwość obejrzenia pokazu tańców dworskich, lecz również wziąć udział w warsztatach. Organizatorzy zaplanowali także wspólne odtańczenie Poloneza Wszechczasów, z „udziałem” historycznych postaci.
Dzieci zaproszone są do zabawy w gry edukacyjne. Wszyscy chętni będą mogli spotkać się z królami, odkrywcami, pisarzami, malarzami i innymi wybitnymi Polakami.
„Orszak Dziejów to żywa lekcja historii, która łączy pokolenia. Idziemy razem, by:
– przypomnieć o wielkim dziedzictwie Polski,
– ukazać piękno naszej tradycji,
– wzbudzić dumę i dostarczyć wzorców do naśladowania.
Zabierz rodzinę, znajomych i stań się częścią tego niezwykłego spotkania z historią!” – zachęcają inicjatorzy Orszaku Dziejów 2025.
Źródło: Facebook