14 października 2025

Eko-ekspansja Apple’a w Polsce. Amerykańska firma zbuduje… farmę fotowoltaiczną

(Apple, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Pixabay)

Jeszcze przed końcem bieżącego roku w Resku w woj. zachodniopomorskim zacznie działalność farma fotowoltaiczna o mocy 40 MW – pisze we wtorkowym wydaniu „Rzeczpospolita”. Według gazety inwestorem jest Apple, a projekt zrealizuje izraelska firma Econergy.

Apple zawarł z Econergy „popularną w branży OZE długoterminową umowę PPA (virtual Power Purchase Agreement) na zakup energii” – napisała „Rz”. Gazeta cytuje wiceprezes Apple’a, Lisę Jackson, która powiedziała dziennikowi, że „umowa była kluczowa dla pozyskania finansowania na budowę farmy”.

„W ramach 19-letniej umowy Apple będzie kupować około 75 proc. produkowanej przez nią energii” – cytuje Jackson „Rz”.

Wesprzyj nas już teraz!

Według gazety instalacja o mocy 40 MW zapewni dostawy energii dla kilkudziesięciu tysięcy gospodarstw domowych.

„Zaangażowanie Apple’a w Polsce jest tylko częścią większego projektu w Europie. Firma uczestniczy w przedsięwzięciach OZE w Hiszpanii, we Włoszech czy Rumunii” – napisała „Rz”.

Źródło: PAP

pap logo

Gigantyczne koszty za gigantyczny absurd, czyli ile nas wyniesie obsługa systemu kaucyjnego

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 237 015 zł cel: 500 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram