7 listopada 2025

Betlejem: po dwóch latach wracają obchody Bożego Narodzenia

(fot. pixabay.com)

Wojna w Strefie Gazy spowodowała, że od 2023 roku miasto Betlejem przez dwa lata rezygnowało z tradycyjnych obchodów Bożego Narodzenia, które ograniczano jedynie do obrzędów ściśle religijnych. Teraz miejsce narodzin Jezusa ponownie będzie publicznie obchodziło to święto.

– Po dwóch latach milczenia powraca do Betlejem choinka – drzewo, które jest symbolem siły i jedności – powiedział w przesłaniu wideo burmistrz palestyńskiego miasta Maher Canawati. Na 6 grudnia jest zaplanowane uroczyste zapalenie światełek na centralnej choince na placu Żłóbka.

Według władz miasta, po dwuletniej przerwie ponownie odbędzie się również jarmark bożonarodzeniowy. – Nawet w czasach cierpienia, nawet gdy Gaza krwawi, nasze światło nie zgasło – powiedział Canawati. Podkreślił, że „duch pokoju, miłości i niezachwianej nadziei w Betlejem jest żywy”.

Wesprzyj nas już teraz!

Również Kościół łaciński spodziewa się większej frekwencji na centralnej pasterce 25 grudnia. W związku z tym ponownie będą obowiązywać wejściówki, które trzeba będzie rezerwować z wyprzedzeniem – poinformowało Chrześcijańskie Centrum Informacyjne (CIC).

Źródło: KAI

Palestyna zgodziła się na tymczasową niezależną administrację nad Strefą Gazy

Koniec pokoju na Bliskim Wschodzie. Netanjahu wydał rozkaz ataku na Strefę Gazy

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 236 855 zł cel: 500 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram