Dzisiaj

Kard. Müller po raz pierwszy u papieża. Były prefekt spotkał się z Leonem XIV podczas konsystorza

(PCh24TV)

Były prefekt Dykasterii Nauki Wiary, a w ostatnim czasie wyraźny krytyk procesu synodalnego i błędów pontyfikatu Franciszka, spotkał się z papieżem Leonem XIV na prywatnej audiencji. Był to pierwszy raz, kiedy niemiecki duchowny w ten sposób widział się z Ojcem świętym.

O spotkaniu hierarchy z papieżem poinformowała austriacka agencja informacyjna, KATHPRESS, powołując się na słowa samego kardynała. Miał on przekazać medium, że gościł u papieża Prevosta na prywatnej audiencji w czasie konsystorza, jaki odbył się na początku stycznia.

Treść rozmowy, jak zaznaczył duchowny, pozostaje niejawna.

Wesprzyj nas już teraz!

Podczas konsystorza na początku ubiegłego miesiąca kardynałowie z całego świata omawiali m.in. proces synodalny. Z otwartą krytyką tego sztandarowego programu pontyfikatu papieża Franciszka wystąpił kard. Joseph Zen. Chiński purpurat stwierdził, że na sali obrad nie wybrzmiało wiele uwag podobnych tym, jakie on sam przedstawił.

Biorąc pod uwagę liczne wypowiedzi krytyczne kard. Gerharda Ludwiga Müllera nie wykluczone, że przedstawił on Leonowi XIV swoje zastrzeżenia osobiście.

Źródło: kath.net

FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2026 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 10 410 zł cel: 500 000 zł
2%
wybierz kwotę:
Wspieram