8 czerwca 2021

Abp Chaput: Ideologia „transgenderowa” to ostateczna rebelia przeciwko Bogu

(Abp Charles Chaput, fot. printscreen YouTube)

Problematyka płci jest dziś najlepszym tego przykładem, że kiedy nie jesteśmy nawet zadowoleni z ciała, z którym się urodziliśmy, myślimy, że mamy moc, by stać się czymś, czym nie zostaliśmy stworzeni, że ja mogę stać się kobietą lub kobieta może stać się mężczyzną – stwierdził amerykański hierarcha na antenie Fox News, komentując celebrację tzw. miesiąca dumy środowisk LGBT.

Abp Charles Chaput stwierdził, że ideologia transgenderowa, sugerująca możliwość dowolnej zmiany płci w zależności od okoliczności jest „grzechem założycielskim” i „ostateczną rebelią przeciwko Bogu”, której początki dostrzegamy w rewolucji seksualnej lat 60’ XX w. podważającej katolickie nauczanie dotyczące ludzkiego ciała i seksualności.

„Ale teraz dochodzimy do punktu, w którym myślimy, że powinniśmy mieć kontrolę nawet nad tym, jakimi ludźmi jesteśmy” – powiedział hierarcha. Jego zdaniem, tego typu fantazje na temat własnej tożsamości noszą znamiona bałwochwalstwa, a więc grzechu, którzy towarzyszył człowiekowi od zawsze, od momentu, kiedy pierwsi ludzie zapragnęli stać się w czymś równi Bogu. „To najniebezpieczniejszy grzech i prowadzi nas na ścieżkę, na której chcemy stać się centrum stworzenia” – wyjaśnił.

„Myślę, że problematyka płci jest dziś najlepszym tego przykładem, kiedy nie jesteśmy nawet zadowoleni z ciała, z którym się urodziliśmy i myślimy, że mamy moc, by stać się czymś, czym nie zostaliśmy stworzeni, że ja mogę stać się kobietą lub kobieta może stać się mężczyzną” – powiedział.

Głos amerykańskiego hierarchy wybrzmiał w kontekście odbywającego się w Stanach Zjednoczonych tzw. miesiąca dumy gejowskiej, w którego celebrację włączyli się też niektórzy ludzie Kościoła.

 

Źródło: DoRzeczy.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie