22 września 2020

Abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie przy kościołach podpisów pod projektem „Stop LGBT”

(Abp Stanisław Gądecki, fot. Mateusz Włodarczyk/FORUM)

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy „Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek oraz na zbieranie pod nim podpisów – poinformowała Kuria Metropolitalna Poznańska w liście do proboszczów.

 

Poniżej publikujemy pełny tekst listu:

 

KURIA METROPOLITALNA

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

 

Poznań, dnia 16 września 2020 roku

N. 4756/2020

Ustawa „Stop LGBT”,

stanowisko Księdza Arcybiskupa

 

Czcigodni Księża Proboszczowie!

 

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy „Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

 

Biskup Szymon Stułkowski

Wikariusz Generalny

 

Ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii

 

Stanowisko abp. Gądeckiego skomentowała w mediach społecznościowych Kaja Godek.

 

„Decyzja abp. Stanisława Gądeckiego o zakazie zbiórek pod ustawą obywatelską #StopLGBT na terenie Poznania uderza przede wszystkim w mieszkańców tego miasta.

 

Od lat poznaniacy mają problem z lewicowym prezydentem Jaśkowiakiem, teraz zostali pozbawieni wsparcia swojego pasterza, do którego uciekali się po pomoc i obronę. 6-kolorowe flagi na urzędach miejskich, prezydent współpracujący z grupami promującymi postulaty LGBT, kolejne próby wprowadzenia warsztatów i lekcji o seksie dla dzieci – to dzisiejszy stan stolicy Wielkopolski.

 

Do tego obrazu doszedł następny element: hamowanie ludzi, którzy zorganizowali się, aby bronić:

– swoich dzieci przed nieprzyzwoitymi widowiskami na ulicy i rekrutacją do struktur ruchu homoseksualnego,

– Boga, Jego Matki, Mszy Świętych i innych nabożeństw przed regularnymi profanacjami, jakie odbywają się na marszach LGBT,

– duchownych i świeckich katolików przed szyderstwami, jakie systemowo serwują opinii publicznej parady LGBT.

 

Cieszy się Gazeta Wyborcza i organizatorzy parad równości. Takiego Kościoła chcą – odwróconego plecami do swoich wiernych, a spełniającego życzenia lewicowych radykałów”.

 

 

Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński przesłał 4 września pismo do wszystkich biskupów diecezjalnych, w którym przypomniał, że przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek podczas 386. Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie przedłożyli propozycję zmian w ustawie Prawo o zgromadzeniach. Fundacja przedstawiła biskupom postulat wprowadzenia zakazu tzw. parad równości i poinformowała, że zbiera podpisy pod projektem.

 

Sekretarz Generalny KEP sprecyzował w piśmie, że „mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie ‒ według swobodnej swojej decyzji ‒ ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.

 

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie