25 września 2012

Abp Hoser: ślepa uliczka zideologizowanej psychologii

Psychologia jako nauka powinna być uprawiana w oparciu o antropologię integralną, a nie zainfekowaną ideologicznie, która często jest podbarwiona politycznie – powiedział abp. Henryk Hoser podczas 44. Sympozjum Sekcji Psychologii przy Komisji Nauki Wiary KEP. Prelegent podkreślił, że dziś w poznaniu humanistycznym neguje się prawdę obiektywną na rzecz subiektywnej.

Abp Hoser zwrócił także uwagę, że obszar ideologiczny coraz bardziej się powiększa i dotyczy dziś także ludzkiej somatyki. Ideologia gender wprowadziła np. rozszczepienie między ciałem a psychiką człowieka. Takim schizofrenicznym podejściem do osoby była systemowo i systematycznie antykoncepcja, która rozdzieliła dwie zharmonizowane funkcje człowieka: seksualną i prokreatywną – zauważył biskup warszawsko-praski.

Abp Hoser zachęcał naukowców do badań nad samą psychologią antykoncepcji. Zdaniem hierarchy, poważnym skutkiem antykoncepcyjnego podejścia do życia jest opóźnienie procesu dojrzewania, a co za tym idzie wzięcia odpowiedzialności za życie.

Temat dwudniowych obrad Sympozjum brzmi: „Caritas w parafii a Psychologia Pastoralna”.

Źródło: KAI

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie