14 września 2021

Adam Niedzielski: rozpoczynamy akcję szczepień przeciw COVID-19 w szkołach

(fot. Twitter / Ministerstwo Zdrowia)

Rozpoczynamy akcję szczepień przeciw COVID-19 w szkołach. Na razie będziemy patrzyli, ile jest zebranych deklaracji od rodziców – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister poinformował, że póki co nie prowadzony przez niego resort nie ma kompleksowej i dokładnej wiedzy jak wiele deklaracji dotyczących szczepienia dzieci w specjalnie przygotowanych do tego punktach w szkołach złożyli rodzice.

Niedzielski przypomniał, że około 30 proc. dzieci zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 w okresie wakacyjnym. – Zobaczymy, jak akcja szczepień w szkołach będzie przebiegała. Jeżeli by się okazało, że ona nie jest, powiedziałbym, satysfakcjonująca z punktu widzenia obrony przed rozwojem epidemii, to oczywiście będziemy razem z Ministerstwem Edukacji i Nauki prowadzili kampanię, akcję – te wszystkie środki zachęcające, bo cały czas opieramy się założeniu o dobrowolności szczepienia – tłumaczył.

Wesprzyj nas już teraz!

Od 1 września dyrektorzy szkół zbierają deklaracje od rodziców, którzy chcieliby, by ich dzieci były zaszczepione w punktach szczepień organizowanych na terenie szkół. Towarzyszy temu akcja informacyjna w szkołach na temat szczepień skierowana do uczniów, rodziców i nauczycieli.

W tym tygodniu, zgodnie z zapowiedziami MEiN, mają ruszyć szczepienie w szkołach, tam gdzie będą chętni do zaszczepienia.

Warto przypomnieć opinię Instytutu Ordo Medicus dotyczącą szczepienia dzieci, ten zrzeszający niezależnych lekarzy i naukowców z różnych dziedzin think tank przypomniał o naczelnej zasadzie medycyny – primum non nocere (po pierwsze nie szkodzić), którą należy stosować bez wyjątku, a zatem także w przypadku szczepień przeciw Covid-19. Jak zauważają eksperci skupieni w Instytucie Ordo Medicus „ryzyka zgonu, hospitalizacji, ciężkiego przebiegu i powikłań związanych z COVID-19 wśród dzieci i młodzieży są znikome i nie uzasadniają zastosowania ryzykownej, słabo przebadanej i kontrowersyjnej profilaktyki opartej na inżynierii genetycznej, którą po raz pierwszy stosuje się na masową skalę”.

Dr Martyka, dr Basiukiewicz i inni przeciwko szczepieniu dzieci! Powstaje Ordo Medicus!

 

Źródło: TVP Info, Polsat News

TK

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

Dzieci a szczepienia przeciw Covid-19. Ordo Medicus przypomina: primum non nocere!

Rodzice przeciwko eksperymentom na dzieciach. „Stop szkolnym szczepieniom na covid!”

„To antynaukowe i nieetycze podejście”. Ordo Medicus wzywa do zaprzestania szczepienia dzieci przeciw COVID-19

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(27)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez