10 kwietnia 2021

Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu nie spełnia standardów YouTube? EWTN zablokowane

W Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia serwis YouTube zablokował transmisję „na żywo” Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa prowadzoną przez EWTN Polska.

 

Z wielkim żalem pragnę poinformować, że w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia nasza Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska, została pozbawiona możliwości transmisji na żywo Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa oraz jakiejkolwiek innej transmisji na naszym kanale YouTube – poinformował ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska na profilu Facebook EWTN Polska.

 

 „Od przeszło 2 i pół roku Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu na naszym kanale, cieszyła się ogromną popularnością o wymiarze globalnym, co wielokrotnie potwierdzały katolickie media na świecie i w Polsce. Pozbawienie nas możliwości transmisji LIVE w przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia uznajemy za nieprzypadkowe oraz wyraz dyskryminacji wobec społeczności katolików na świecie, pragnących oddawać cześć Bogu Stwórcy według swoich tradycji i standardów” – napisał dyrektor EWTN Polska.

 

Stacja wyraziła sprzeciw wobec takich działań platformy YouTube oraz zażądała wyjaśnień: w czym Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu online nie spełnia jej zasad społeczności (community guidelines). Ks. Piotr Wiśniowski zwrócił się też do Wierzących o wsparcie duchowe.

 

Gotowość podjęcia interwencji już zasygnalizował Instytut Ordo Iuris.

 

Źródło: Facebook, Twitter

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(22)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy