19 listopada 2015

Uroczyste złożenie ślubów w intencji poświęcenia się obronie życia będą miały miejsce już 10 grudnia w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej przy klasztorze Ojców Kapucynów w Krakowie. Akademia Obrońców Życia zaprasza wszystkich zaineresowanych tą pobożną inicjatywą.

 

Śluby składane w intencji poświęcenia się obronie życia, jako formę pobożności adresowaną do działaczy pro-life,  skierowane były dotychczas do osób uczestniczących w spotkaniach i działaniach Akademii. W tym roku jej liderzy postanowili umożliwić ich złożenie również innym osobom.

 

Uroczystość odbędzie się 10 grudnia (czwartek)  2015r. o godz. 19: 00, w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej przy klasztorze Ojców Kapucynów w Krakowie, ul. Loretańska 11.

 

Akademia Obrońców Życia zaprasza zainteresowane osoby na formacyjne spotkanie przygotowujące do uroczystości w czwartek 3 grudnia 2015 r. o godz. 18: 15, do sali nr 008 w podziemiach klasztoru Ojców Kapucynów. Organizatorzy wyrażają nadzieje, że propozycja spotka się z zainteresowaniem i odzewem wszystkich tych, dla których obrona życia jest odpowiedzią na głębsze i osobiste wezwanie w ich własnym, duchowym powołaniu.

 

Inicjatorem ślubów w intencji poświęcenia się obronie życia jest powstała kilkanaście lat temu grupa osób pragnących poświęcić się obronie ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jej członkowie zajmują się kształceniem przyszłych kadr i kompetentnych liderów w obszarze szeroko rozumianej „ewangelizacji w duchu pro-life”. Działania Akademii adresowane są do wszystkich osób, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące skutecznego stawania w obronie dzieci nienarodzonych. Spotkania maja charakter wykładów, konferencji, prelekcji, prezentacji i projekcji filmów, medytacji nad Słowem Bożym i dokumentami Kościoła dotyczącymi świętości życia ludzkiego.

 

Jak podkreśla lider Akademii Obrońców Życia Piotr Podlecki, fundamentem wszystkich działań jest modlitwa, Eucharystia i duchowość maryjna, szczególnie odnosząca się do Matki Bożej Loretańskiej, jak również do Jej nauczania zawartego w objawieniach z Guadalupe.

 

Każde spotkanie (czwartek) rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 17:30 w klasztorze Ojców Kapucynów w Krakowie, ul. Loretańska 11. Opiekunem duchownym grupy jest o. Krzysztof Niewiadomski (OFM Cap.).

 

Więcej informacji na stronie obroncyzycia.pl

 

 

 

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie