26 czerwca 2016

Antypolskie ulotki pod lupą brytyjskiej policji. W materiałach jest mowa o „polskim robactwie”

Policja w Cambridgeshire bada doniesienia o osobach roznoszących ulotki ze słowami nienawiści wobec Polaków – informuje „Nasz Dziennik”. Służby deklarują „bardzo poważne” potraktowanie sprawy.

Do mieszkających w Cambridgeshire Polaków dotarły w piątek, po ogłoszeniu wyniku referendum, kartki z wydrukowanym napisem: „Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa”.

Policja zapowiada prowadzenie śledztwa pod kątem używania mowy nienawiści, za co grozi kara grzywny i do sześciu miesięcy więzienia. Służby chcą dotrzeć do jak największej liczby osób, które otrzymały szkalujące Polaków ulotki. – Ze względu na naturę zgłoszenia, spodziewamy się, iż mogło to dotknąć większej grupy ludzi – podkreślił inspektor Nick Percival.

Polacy mieszkający w Zjednoczonym Królestwie obawiają się nasilenia po Brexicie postaw antyimigranckich, na co wskazują wyniki sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przeprowadzonym jeszcze przed referendum. Blisko 40 proc. z badanych wyraziło takie właśnie obawy.

 

 

Źródło: Nasz Dziennik, dziennik.pl

luk

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie