24 grudnia 2015

Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce w liście do marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, wyraziła obawy w związku z antysemickimi wydarzeniami do jakich miało rzekomo dojść ostatnio w naszym kraju. Dyplomacie chodziło głównie o wypowiedź posła Pawła Kukiza, który zwrócił uwagę na żydowskie źródła finansowania Komitetów Obrony Demokracji. W liście Azari pojawiły się także inne zarzuty.

 

Oficjalny przedstawiciel dyplomatyczny państwa Izrael w Polsce wymieniła trzy zdarzenia mające, jej zdaniem, charakter antysemicki, do jakich doszło w naszym kraju w ostatnim czasie. W liście mowa o Marszu Wolności i Solidarności, zorganizowanym przez polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości 13 grudnia. Podczas zgromadzenia kamery zauważyły transparent o treści „Domagamy się od rządu likwidacji masonerii żydowskiej w Polsce”. O protestach rzecznika izraelskiej ambasady pisaliśmy na portalu PCh24.pl.

 

Drugim aktem wrogim wobec Żydów miała być profanacja cmentarza mozaistycznego w Sochaczewie. Trzeci to wypowiedź posła Pawła Kukiza. Polityk, opierając się na źródłach internetowych, zauważył, że za finansowaniem antyrządowych manifestacji mających bronić rzekomo zagrożonej demokracji stoi żydowski bankier i spekulant George Soros. Żydowski, a pisząc zgodnie z poprawnością polityczną, amerykański miliarder oskarżany jest także o finansowanie imigrantów zmierzających z Bliskiego Wschodu do Europy.

 

Anna Azari w swoim liście do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wyraziła nadzieję, że więcej w Polsce nie dojdzie do antysemickich wypowiedzi, szczególnie ze strony polityków. Podkreśliła swoje przywiązanie do dobrych relacji polsko-izraelskich. Zwróciła także uwagę, że krytykowane przez nią zachowania nie podobają się także całemu światu zachodniemu, co cieniem odbija się na Polsce.

 

Do oskarżeń o antysemityzm odniósł się na Facebooku Paweł Kukiz. Zadeklarował, że nie wystąpi na drogę sądową w obronie swojego dobrego imienia, które oczernił Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. Dobre imię muzyka i działacza społecznego ma bronić się samo.

 

„Ono broni się samo moimi działaniami na rzecz izraelsko-polskiej przyjaźni. Wspomnę redagowany przeze mnie portal nieobecni.com.pl, gdzie udokumentowane są Kresowe Kirkuty czy moją współpracę na rzecz pojednania miedzy naszymi Narodami ze srodowiskami Żydów Polskich w Izraelu. Ale o tym w GW nie przeczytacie” – napisał były kandydat na prezydenta RP.

 

Źródło: gosc.pl / Facebook

MWł

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie