15 lipca 2013

BBC o wykluczeniu Radwańskiej z „Nie wstydzę się Jezusa”

(fot. Rock drum / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Jak zauważył dziennikarz BBC Radio 5, Agnieszka Radwańska swoimi nagimi zdjęciami wywołała kontrowersje w Polsce, gdzie jest osobą znaną ze swego katolicyzmu. „Jestem głęboko rozczarowana tymi zdjęciami” – komentuje Magdalena Korzekwa, polska dziennikarka, publicystka i studentka prawa.

Jeśli ktoś nie szanuje swojego ciała i pokazuje je publicznie znaczy to, że ta osoba redukuje samą siebie do rzeczy, którą mogą oglądać inni ludzie. Oznacza to, że ta osoba, tak jak i inne, które prezentują takie fotografie, nie szanują swojej własnej godności – tłumaczy Magdalena Korzekwa.

Jak podkreśla, ku zaskoczeniu prowadzącego audycję, Agnieszka Radwańska zaprezentowała się kompletnie nago. – Jestem całkiem pewna, że dla jej rodziny, dla jej przyszłego męża, jeśli wyjdzie za mąż, jest to powodem bólu i głębokiego zażenowania – dodaje.

To, co zostało zakryte w trakcie tej sesji nie robi różnicy. – To nie jest ważne. Problemem jest to, że nagie ciało kobiety powinien oglądać tylko jej mąż, który ją kocha, strzeże, szanuje, który kocha ją w każdym wieku, teraz jak i wtedy, gdy będzie stara i nie tak atrakcyjna fizycznie – tłumaczy.

Jak zauważa dziennikarz BBC, takie fotografie są dziś „w pełni akceptowalne” w Wielkiej Brytanii. Ukazują się na stronie numer 3 jednej z dużych gazet. – Czy w Polsce jest to kontrowersyjne? Czy Polacy czują się tym ogólnie urażeni? – pytał redaktor. – Tak, to bardzo kontrowersyjne. Słyszałam wiele komentarzy i wypowiedzi wyrażających rozczarowanie, potwierdzających, że posiadamy coś, co nie jest na sprzedaż: to nasze ciało, godność, prywatność, intymność. To nie na sprzedaż. W tej sytuacji rozczarowanie, wyrażane przez wiele jednostek i grupy, jest zrozumiałe i usprawiedliwione, ponieważ Radwańska publicznie zadeklarowała przywiązanie do zasad wiary chrześcijańskiej. Wzięła udział w akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Popularne nagranie promujące tę akcję przedstawia scenę, w której układa piłeczki tenisowe w słowo „Jezus” wraz z jej wypowiedzią „Nie wstydzę się Jezusa. Nie wstydźcie się wiary”. Rozumiem zaskoczenie i rozczarowanie wielu ludzi – tłumaczyła polska dziennikarka.

Magdalena Korzekwa jest polską dziennikarką i pisarką. Wydała kilkanaście książek, w tym „Radość przyjaźni”, która rozeszła się nakładzie kilkunastu tysięcy.

Źródło: BBC.co.uk

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie