22 grudnia 2019

Berlin: policja ewakuowała jarmark bożonarodzeniowy. Zatrzymano dwóch Syryjczyków

(Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, Fotograf: ANNEGRET HILSE/REUTERS)

Na jednym z najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie przy Breirscheidplatz interweniowała policja. Z uwagi na podejrzenie możliwości przeprowadzenia zamachu, funkcjonariusze ewakuowali sprzedawców oraz klientów jarmarku. Podczas akcji zatrzymano dwóch Syryjczyków.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na jarmarku bożonarodzeniowym przy Breischeidplatz, który w przeszłości był miejscem zamachu terrorystycznego. W 2016 roku w tłum turystów i spacerujących mieszkańców wjechała ciężarówka, za kierownicą której siedział Tunezyjczyk Annis Amri. W samym zamachu zginęło wówczas 12 osób. Trzynastą ofiarą był Polak Łukasz Urban, którego ciężarówka została skradziona i wykorzystana do zamachu. W związku z poważnym zagrożeniem ponownego zamachu, policja zdecydowała się ewakuować świąteczny targ.

 

Berlińskie służby bezpieczeństwa poinformowały, że powodem tej decyzji była informacja o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego na terenie jarmarku. „Obecnie nasi koledzy pracują na jarmarku bożonarodzeniowym Breischeidplatz; ewakuują go, aby móc szukać podejrzanego obiektu” – napisano na Twitterze berlińskiej policji.

 

Reuters, a także niemiecki Bild informują, że w związku a akcją służb zatrzymano dwóch mężczyzn pochodzących z Syrii. Jeden z nich mieszka obecnie w Nadrenii Północnej-Westfalii, natomiast drugi miał być poszukiwany w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie okazało się, że w przypadku tego drugiego, nastąpiła zbieżność nazwisk. „Wieczorna ewakuacja osób przebywających na jarmark bożonarodzeniowym w Berlinie była efektem wyjątkowej ostrożności” – podali funkcjonariusze. 

 

 

Źródło: radiozet.pl, Reuters, TVP Info

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie