14 maja 2021

„Bilinda” się rozwodzi. Wojciech Cejrowski o planach Gatesów i szalejącej inflacji

(Melinda i Bill Gates. By World Economic Forum from Cologny, Switzerland [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons)

Informacja o rozwodzie Billa i Melindy Gatesów zaskoczyła świat. Jak zauważył Wojciech Cejrowski, ich związek dotąd – w sposób niewymuszony – wyglądał na trwały i zgodny. Nie było śladów nadchodzącego końca, a i sama Melinda w mediach opowiadała o szczęśliwym małżeństwie. Skąd więc pomysł, by się rozstać?

Przeczytałem taką sugestię, że może ten rozwód jest „ustawką”. Bo co się zdarzyło? W Ameryce jest straszliwa inflacja i mało kto ją widzi, bo narracja jest taka jak u nas, że nie ma inflacji(…) Ona jest, ale ukrywana pod informacjami o zwyżkach na giełdzie. To jest kamuflaż. Giełda może być gorąca, bo giełda niczego nie produkuje. Giełda to jest mielenie papieru i mielenie pieniądza. I giełda zarabia na spadkach i wzrostach – tłumaczył podróżnik w Studio Dziki Zachód w Radiu WNET. Zatem, gdy giełda się ekscytuje, to nie znaczy jeszcze, że równie dobrze jest w gospodarce.

To nie ma nic wspólnego np. z tym, ze powstała nowa fabryka, nowy ropociąg. – Giełda tym szybciej się podnieca, im sytuacja jest bardziej niebezpieczna albo nieprzewidywalna. Wtedy się spekuluje. Giełda już wie, że pieniądze w USA tracą wartość, ceny rosną – mówił Cejrowski. A skoro jest inflacja, to Bill Gates, który ma na giełdzie „tony akcji” swojego przedsiębiorstwa i całej masy innych przedsiębiorstw, wie, że jego papierki na giełdzie stracą na wartości, przyjdzie inflacja, wszystko „siądzie”. 

Jak zatem się ich pozbyć zanim stracą wartość? Rzucenie „ton akcji” na rynek nie poskutkuje ich sprzedażą za dobrą cenę, bo pojawi się spekulacyjna panika. Ale gdy pojawia się rozwód, to usuwa się ów niepokój, jest wytłumaczenie: podział majątku. – Wówczas połowę akcji można sprzedać po dobrej cenie, bo rynek niczego nie podejrzewa – wskazuje Cejrowski. – Potem rynek się zwali, ale Bill Gates będzie miał już papier zamieniony na coś bardziej konkretnego – dodaje.

Oczywiście ta historia, to tylko jeden z możliwych scenariuszy. W całej sprawie zaciekawia jednak to, że Gatesowie, mimo rozwodu, nadal będą razem zgodnie współpracować w swoich fundacjach, których działalność sami uznają za „dobrą dla ludzkości”.

Źródło: YouTube.com/Wojciech Cejrowski

MA

Przypadek Gatesów. Czyli o modelu biznesowym na koszt obywateli

Bill & Melinda Gates. Dwie dekady „napędzania postępu”

Gates, Bezos i spółka. Współcześni ziemianie i feudalizm 2.0

Już czas się bać. Bill Gates pisze jak ocalić świat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie