13 września 2018

Biskup Pittsburgha ogłasza rok postu i pokuty. Wprowadza w diecezji Suche Dni

(bp David Zubik fot. YouTube / ABC News)

Biskup David Zubik ogłosił rok postu i pokuty jako zadośćuczynienie za nadużycia seksualne amerykańskich kapłanów. Inicjatywa początkowo objęła księży i seminaria duchowne, ale do włączenia się w nią wezwano także wszystkich chętnych wiernych.

 

Wobec zderzenia się z informacjami o grzesznych uczynkach wśród naszego duchowieństwa, które jest wezwane do naśladowania Chrystusa, czujemy zarówno smutek jak i wstyd (…) wzywam wiernych do włączenia się wraz z duchownymi w inicjatywę wynikającą z potrzeby modlitwy i pokuty (…) będziemy prosić Pana by przyszedł nam z pomocą – powiedział amerykański biskup.

 

Biskup Zubik zarządził przestrzeganie (obecnie niewymaganych) tzw. Suchych Dni. Obchody te winny służyć odnowie duchowej wiernych, poprzez obchody liturgiczne, praktyki pokutne i akcje duszpasterskie. W tradycji Kościoła katolickiego dni postu obejmujące środę, piątek i sobotę, obchodzone są na początku każdej z czterech pór roku.

 

W każdy z Suchych Dni, księża zobowiązani są do powstrzymania się od pokarmów mięsnych oraz celebrowania Godziny Świętej. Post zostanie zakończony w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2019 r. Dodatkowo, biskup zachęcił kapłanów w swojej diecezji do odmawiania nowenny do Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie