12 kwietnia 2013

Bp Nitkiewicz: odkrycie Bożej miłości prowadzi do miłosierdzia wobec bliźnich

(fot. bluehor / sxc.hu)

Odkrycie Bożej miłości prowadzi do miłosierdzia wobec bliźnich – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 11 kwietnia w Sandomierzu. Z okazji trwającego 69 Tygodnia Miłosierdzia odprawił on Mszę św. w kościele pw. Ducha Świętego dla pracowników Caritas i wolontariuszy zaangażowanych w dzieła miłosierdzia.

 

W homilii biskup sandomierski podkreślił, że otrzymaliśmy od Boga wszystko, co jest potrzebne do życia zarówno doczesnego jak i w perspektywie wieczności. – Człowiek, który tego nie dostrzega i nie wierzy w Boże miłosierdzie, jest pogrążony w smutku, który przeradza się w rozpacz i nienawiść do wszystkich. Odkrycie Bożej miłości owocuje z kolei radością, pokojem miłością, która ogarnia cały świat – mówił bp Nitkiewicz.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Biskup sandomierski podkreślił, że miłość przejawia się w uczynkach. – Ona nie pozwala myśleć tylko o sobie, nie pozwala na obojętność i uniemożliwia skrzywdzenie kogokolwiek – mówił. Według bp. Nitkiewicza, dzięki sakramentom świętym jesteśmy zdolni kochać właśnie w taki sposób. Jednak w pierwszej kolejności musimy sobie uświadomić jak bardzo Bóg nas kocha i trwając z Nim w jedności urzeczywistniać Jego miłość w świecie – podkreślił biskup sandomierski.

 

We Mszy św. uczestniczyli także uczniowie Ośrodka „Radość Życia”, który jako jedyna w Sandomierzu i powiecie sandomierskim placówka zajmuje się edukacją osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także z niepełnosprawnością sprzężoną np. niedowidzeniem, niedosłuchem, z epilepsją i z autyzmem.

 

Zdaniem ks. Bogusława Pituchy, dyrektora Caritas Diecezji Sandomierskiej, czas Tygodnia Miłosierdzia ma za zadanie inicjowanie nowych dzieł charytatywnych. – W tym roku zbiega się on ze Światowymi Dniami Autyzmu. Nasz Ośrodek „Radość Życia” prowadzi szkołę dla dzieci autystycznych oraz organizuje wiele otwartych spotkań i konsultacji, aby pomóc osobom dotkniętym tym problemem oraz ich rodzinom. We wszystkich placówkach Ośrodka obecnie pomagamy 168 dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym, umiarkowanym i głębokim – poinformował ks. Pitucha.

 

Wśród tych placówek są: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Schroniska dla bezdomnych mężczyzn i kobiet, Dom Samotnej matki, Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Natomiast przy Stacjach Opieki Caritas funkcjonuje siedem Centrów Pielęgniarstwa Środowiskowo-Rodzinnego i rehabilitacji.

 

 

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram