29 marca 2021

Bp Piotrowski: nie życzymy sobie ciągłych pouczeń instruktorów nowego ładu

(źródło: wikimedia.org)

„Bądźcie dla siebie nawzajem wyrozumiali, a kościoły i kaplice niech będą otwarte od rana do wieczora, a według roztropnego uznania także i w nocy” – pisze bp Jan Piotrowski w słowie do wiernych skierowanym na Niedzielę Palmową.

 

Zachęca wszystkich do rozwagi, ale apeluje zarazem o poszanowanie potrzeb katolików.

 

Przypomina, że obecna sytuacja ogranicza dostęp do sakramentów świętych, że „jako obywatele chcemy zrozumieć dobro wynikające z tych ograniczeń”. Zarazem katolicy mają prawo do poszanowania ich potrzeb duchowych i nie potrzebują „pouczeń”.

 

„Nie życzymy sobie jednak ciągłych pouczeń instruktorów nowego ładu ideologicznego, kulturowego i obyczajowego, którzy niestety w ostatnich miesiącach nie mieli odwagi innym zwracać uwagi, kiedy powszechnie łamano prawo. Jako katolicy nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, a nasze parafie nie są korporacjami, ale żywymi wspólnotami wiary” – przypomina bp Piotrowski. Mówi o autonomicznej potrzebie wiernych, aby być w kościołach.

 

„Do naszych kościołów i kaplic nie wchodzi się za biletami, ale przychodzą wyłącznie ci, którzy mają takie potrzeby. W tym też duchu, drodzy bracia i siostry, i wy, bracia kapłani, odczytujmy znaki czasu, aby dla nikogo nie być zgorszeniem” – zachęca – i prosi o otwarcie świątyń.

 

„Bądźcie dla siebie nawzajem wyrozumiali, a kościoły i kaplice niech będą otwarte od rana do wieczora, a według roztropnego uznania także i w nocy”.

 

W Roku św. Józefa i Rodziny życzy małżeństwom i rodzinom, osobom samotnym i chorym, wspólnotom zakonnym i kapłańskim „pięknych przeżyć duchowych w życzliwej atmosferze”.

 

„Niech Triduum Paschalne oraz uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie wam wiele radości i nadziei, umocni wiarę i miłość do Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela” – życzy biskup kielecki.

 

Przypomina zarazem, że mimo panującej pandemii i wynikających z niej ograniczeń sanitarnych, nadchodzące święta Wielkanocy „nie utracą nic ze swojej natury, bowiem miłość, jaką Bóg dzieli z nami w Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym jest wciąż taka sama”. Zachęca także do życia sakramentalnego, korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii.

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(52)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy