11 kwietnia 2021

Cyberatak na irański ośrodek nuklearny. Izraelskie radio wskazuje na Mosad

Radio publiczne w Izraelu podało, powołując się na informacje przekazane przez służby specjalne, że izraelski wywiad Mosad przeprowadził cyberatak na irański ośrodek nuklearny Natanz, powodując jego awarię.

Szef Irańskiej Organizacji Energii Atomowej i jednocześnie wiceprezydent kraju oświadczył, że awaria z dostawą energii elektrycznej, która miała miejsce w niedzielę w zakładach wzbogacania uranu w Natanz, została spowodowana przez „akt terroryzmu jądrowego”. Ali Akbar Salehi ostrzegł społeczność międzynarodową, że Iran zastrzega sobie prawo odwetu wobec aktu agresji.

 

Do awarii doszło zaraz po zainstalowaniu nowych, zaawansowanych wirówek do wzbogacania uranu. Przedstawiciele Teheranu uspokajają sytuację, wskazując na nieznaczne szkody i brak ofiar.

 

Izraelskie Radio Kan, powołując się na źródła wywiadowcze, podało, że zniszczenia w ośrodku w Natanz są znacznie większe niż podawano w Iranie. Żaden ośrodek rządowy dotychczas nie skomentował tych rewelacji.

 

Źródło: tvp.info

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie