9 października 2018

Czy kościelni liberałowie mają łatwiej? Oto kim są obserwatorzy na Synodzie Młodych!

(Thomas Rosica CSB. Chris Adamczyk, Manager, Marketing and Communications, Salt and Light Catholic Media Foundation / http://saltandlighttv.org/images/about/Father_Thomas_Rosica_CSB-2016.jpg / commons.wikimedia.org)

Wśród 34 obserwatorów uczestniczących w Synodzie Biskupów do spraw Młodzieży aż 4 to pracownicy organizacji Salt and Light Media. 

 

Obserwatorzy mogą uczestniczyć w dyskusji, jednak nie dysponują prawem głosu nad ostatecznymi wersjami dokumentów. O wyborze 4 obserwatorów z Salt and Light Media (SLM) powiadomił dyrektor SLM ojciec Thomas Rosica CSB.

 

Salt and Light Media bezwarunkowo broni papieża Franciszka. Opublikowało już film dokumentalny „Efekt Franciszka”, będący, jak zauważa Life Site News, hymnem pochwalnym na cześć biskupa Rzymu. Wkrótce wyda również nowy film „Wpływ Franciszka” (Francis Impact).

 

Jak głosi jego zapowiedź „dla wielu ludzi z całego świata jest on (Franciszek) najbardziej autentycznym i wiarygodnym przywódcą moralnym”. Autorzy zapowiedzi filmu przestrzegają jednak przed redukowaniem papieża do statusu celebryty.

 

Ojciec Rosica w sierpniowym wpisie na blogu Salt and Light napisał, że „papież Franciszek łamie katolickie tradycje, kiedykolwiek to uzna za stosowne, ponieważ pozostaje wolny od nieuporządkowanych przywiązań”. Thomas Rosica dodał wówczas, że wraz z pierwszym papieżem-jezuitą Kościół wkroczył w nową fazę. Jest to faza rządów sprawowanych przez jednostkę, a nie przez Pismo Święte i Tradycję.

 

Jednak twierdzenia duchownego są trudne do pogodzenia z nauką Kościoła. Papież jest bowiem sługą Prawdy, a jego władza nie jest absolutna. 

 

Ponadto ojciec Rosica krytykował katechizmowe określenie czynów homoseksualnych jako „wewnętrznie nieuporządkowanych”. Miał również odprawiać w Toronto Mszę dla prohomoseksualnych katolików. Ostatecznie jednak zrezygnowano z tego „wydarzenia”.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

 

 

 

   

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie