13 września 2021

Demony przeszłości powracają. Rosjanie odsłonili na Krymie pomnik Feliksa Dzierżyńskiego

(Feliks Dzierżyński, fot. Facebook / Feliks Dzierżyński)

Na okupowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim odsłonięto pomnik komunistycznego zbrodniarza Feliksa Dzierżyńskiego.

11 września 2021 w centrum Symferopola Rosjanie odsłonili pomnik Feliksa Dzierżyńskiego, krwawego zbrodniarza odpowiedzialnego za śmierć setek tysięcy ludzi. O wydarzeniu poinformowała służba prasowa dyrekcji FSB ds. Krymu i Sewastopola.

„Dzisiaj, w rocznicę urodzin Feliksa Dzierżyńskiego, w centrum Symferopola (w pobliżu ulicy Obyezdnaya) uroczyście odsłonięto odrestaurowany pomnik założyciela Wszechrosyjskiej Nadzwyczajnej Komisji ds. Zwalczania Kontrrewolucji i Sabotażu (WCzK)”, czytamy w oświadczeniu.

Wesprzyj nas już teraz!

Odsłonięcie pomnika komunistycznego zbrodniarza odbyło się przy udziale weteranów organów bezpieczeństwa państwa i uczniów podchorążych ze szkoły nr 4.

Feliks Dzierżyński był twórcą i pierwszym szefem bolszewickich organów terroru i szefem policji politycznej Czeka. Był odpowiedzialny za śmierć co najmniej kilkuset tysięcy osób.

 

Źródło: tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez