26 stycznia 2016

Dlaczego Austria przymyka granice? „To spisek mający na celu rozlokowanie imigrantów po Europie”

(Fot. Krystian Maj/FORUM)

W ubiegłym tygodniu Wiedeń ogłosił, że w tym roku przyjmie jedynie 37 500 azylantów, a więc ponad dwa razy mniej, niż w roku ubiegłym. Jeszcze niższa górna granica przyjmowanych ma obowiązywać w kolejnych trzech latach. „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” próbuje odpowiedzieć na pytanie, co tak właściwie chce osiągnąć Austria.


„FAS” pisze najpierw o dość zagadkowej okładce najbardziej wpływowego austriackiego dziennika „Krone Zeitung”, który dociera do niemal co trzeciego Austriaka. Według „Krone” z przymknięcia przez Austrię granic ma cieszyć się „cała Europa”. Tymczasem oficjalnie, jak wskazuje FAS, cieszy się tylko bawarska CSU, od dawna bardzo krytyczna wobec polityki kanclerz Merkel. Berlin, podobnie jak Bruksela, teoretycznie nie są zadowolone z takiego „niehumanitarnego” kroku.

Wesprzyj nas już teraz!

W istocie jednak, jak przekonuje „FAS”, decyzja Austrii jest w pełni zgodna z linią przyjętą przez kanclerz Merkel. Austriacy prą bowiem do szerszego – europejskiego i międzynarodowego rozwiązania kryzysu: temu służyć ma ścisła współpraca z Turcją, zabezpieczenie granic zewnętrznych UE, zwalczanie przyczyn imigracji, a przede wszystkim: „solidarne” rozdzielanie imigrantów po całej Unii Europejskiej. Wiedeń chce to osiągnąć silnie  zwiększając presję na Grecję i Włochy. 

Jeżeli Austriacy zrobią, jak powiedzieli, i w tym roku wpuszczą do siebie tylko 37 500 imigrantów, to kraje na szlaku bałkańskim będą musiały zatrzymać u siebie 37 501. imigranta oraz wszystkich kolejnych. Oznacza to, że szybko postąpią jak Austria i zamkną granice. Problem spadnie na barki Greków, dziś całkowicie ignorujących Konwencję dublińską, według której to oni powinni zajmować się imigrantami.

Austriacy uderzą także we Włochy – nie wpuszczając imigrantów idących drugim najpopularniejszym szlakiem, wiodącym na końcowym etapie przez alpejską przełęcz Brenner między Włochami a Austrią, postawią Rzym w tej samej sytuacji, co Ateny. W ten sposób zarówno Grecja jak i Włochy znajdą się w trudnym położeniu, co będzie działało właśnie na rzecz europejskiego rozwiązania.

Pach

Źródło: FAZ.net

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram