Do 4 września trwa współorganizowany przez miasto stołeczne konkurs na ulubioną księgarnię warszawiaków. Wyraźne prowadzenie konserwatywnego Multibooka wywołało alarm w „Gazecie Wyborczej”, która mobilizuje czytelników do plebiscytowego kontrataku.
Inspiracją do ideologicznego wzmożenia GW był wpis pisarza Jacka Dehnela na Facebooku. „Czy chcecie, żeby Trzaskowski wręczał w imieniu Warszawy nagrodę i kilkadziesiąt tysięcy złotych księgarni sprzedającej druki antysemickie, homofobiczne i antyszczepionkowe?” – pytał obserwujących jego profil.
Wesprzyj nas już teraz!
„Głosujmy, by nie dać wygrać księgarni antysemickiej i homofobicznej” – wezwał portal wyborcza.pl. Określa on Multibook jako miejsce „znane ze sprzedaży skandalicznych publikacji”.
„Udostępniajcie i wzywajcie do głosowania i udostępniania. Ani my, ani warszawskie księgarnie nie zasługują na taki wynik” – dodał Dehnel.
Portal gazety, która w swym logo umieściła czerwoną kartkę (dla Polski, jak bez zażenowania przyznała redakcja GW w trakcie jednej ze swych kampanii promocyjnych), przytoczył negatywny ze swego punktu widzenia przykład poznański. W stolicy Wielkopolski analogiczny plebiscyt wygrała bowiem księgarnia Sursum Corda. Z bogatego katalogu jej przestępstw przeciwko politycznej poprawności portal Wyborcza.pl wymienia zapraszanie na spotkania z poznaniakami Justyny Sochy czy Stanisława Michalkiewicza, a także sprzedaż bliżej niesprecyzowanych „antysemickich publikacji”.
„Głosować można pod adresem ulubionaksiegarnia.waw.pl. Jedna osoba może oddać tylko jeden głos, dodatkowo istnieje możliwość wyrażenia opinii o swojej ulubionej księgarni. Dla autorów i autorek najciekawszych recenzji ratusz przewiduje upominki książkowe” – zachęca portal „Wyborczej”.
Swoją drogą Pani Redaktor nie wysiliła się zbytnio przyczepiając znane od lat łatki "antysemicka" i "ksenofobiczna". Dziś wypadałoby wyeksponować "koronasceptyczna".
— Multibook.pl Ulubiona Księgarnia Warszawy AD 2022 (@multibookpl) August 28, 2022
Źródła: wyborcza.pl, Twitter
RoM