1 czerwca 2021

Dr Sutkowski: szczepienie dzieci w wieku 12–15 lat powinno być jednym z priorytetów w walce z COVID-19

(źródło: screen TVN24)

Według dr. Michała Sutkowskiego, prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych szczepienie dzieci w wieku 12–15 lat powinno być jednym z priorytetów w walce z COVID-19.

W miniony piątek Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla rozszerzenia stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 na dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

W ocenie dr. Michał Sutkowski to „bardzo dobra decyzja”. Lekarz stwierdził, że dzieci wprawdzie rzadko chorują na COVID-19, „ale chorują”. Dodał, że tak jak w przypadku dorosłych, dzieci również mogą cierpieć na powikłania i problemy zdrowotne wywołane przez koronawirusa.

Innym ważnym powodem – według dr. Sutkowskiego – który powinien skłaniać do zaszczepienia dzieci, jest to, że transmitują one wirusa do starszych osób – swoich rodziców czy dziadków, którzy są jeszcze bardziej narażeni na COVID-19 i na powikłania. W jego ocenie transmisyjność z dzieci jest duża, bo są one z reguły aktywne.

Dr Sutkowski powiedział, że jeśli zaszczepimy dzieci, wtedy będzie większa szansa, że osiągniemy w Polsce odporność populacyjną na COVID-19. Zaznaczył, że kluczowe jest jak najszybsze zaszczepienie jak największej liczby osób jak najprędzej, by nie dopuścić do tego, aby powstały kolejne warianty koronawirusa.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(60)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy