26 września 2016

„Dzieci nienarodzone mordowane są na konto PiS”. Wojciech Cejrowski zachęca władzę do działania

(fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / Forum)

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Do Rzeczy” podróżnik i pisarz Wojciech Cejrowski z niezadowoleniem skomentował fakt, że rządzący od niemal roku politycy Prawa i Sprawiedliwości jeszcze nie zakazali aborcji. Zdaniem rozmówcy Macieja Pieczyńskiego władza także w innych sprawach powinna przystąpić do ofensywy legislacyjnej od razu po przejęciu władzy, zamiast tworzyć projekty dopiero w trakcie swoich rządów.

 

Nadal piszą ustawy, zamiast mieć je już dawno (od ośmiu lat) napisane i gotowe do przegłosowania. Sejm natychmiast po zwycięstwie PiS powinien się stać maszynką do głosowania. Ekspresową, natychmiastową, lawinową. Powinniśmy zasypać przeciwników stosem ustaw – stwierdził Wojciech Cejrowski w rozmowie z „Do Rzeczy”. – PiS krytykuję – owszem – ale za brak całkowitego zakazu aborcji. Chłopcy z PiS jeździli do Radia Maryja po głosy. W porządku! Bo dokąd mieli jeździć ze swoim programem wyborczym? Do TVN? No ale jeśli się jeździło do Radia Maryja i obiecało zakaz aborcji, to ja teraz nie chcę czekać. Dzieci nienarodzone mordowane są od prawie roku na konto PiS. Wcześniej mordowano je na konto PO/PSL – dodał.

 

Znany podróżnik z dystansem ocenia program „Rodzina 500+”, przytaczając fakty świadczące – zdaniem Wojciecha Cejrowskiego – o jego wadach. Pochwalił natomiast pomysł zakazu handlu w niedzielę.

 

Mnie, owszem, przeszkadza handel w niedzielę. W wielu krajach zagranicznych czuję się z tego powodu lepiej niż w Polsce, bo tam w niedziele wszystko zamknięte, miasta ciche, nie ma gonitwy (…). Cały kraj wygląda inaczej, atmosfera WSZĘDZIE jest inna – lepsza, odpoczynkowa, dzień wolny odróżnia się wyraźnie od dni pracy. To jest dobre dla wszystkich. Duchowo, psychicznie. A to pańskie [przeprowadzającego wywiad-red.] gadanie, że „może lepiej, żeby każdy sam decydował, czy pracuje w niedzielę” – przecież to nie działa. Kasjerka z Biedronki nie może sama zdecydować. (…) I dlatego właśnie na pracodawcy trzeba ustawowo wymusić dzień wolny – ocenił pisarz i podróżnik, komentując również zmiany w TVP, jakie zaszły w ciągu ubiegłego roku.

 

Pierwszy etap to powinno być oczyszczanie TVP, wywalanie gnoju, czyli w pewnym sensie rozwałka. I do tego Krzysztof Skowroński chyba nie ma temperamentu, gdyż jest miły, dobry, elegancku, a tu trzeba piąchą, czyli… do tej roli wybrałbym raczej Kurskiego. Albo Brauna, bo on ma obsesję antykomunistyczną, a tu obsesji i furiata potrzeba. Najlepsza byłaby opcja zerowa, czyli najpierw WSZYSTKICH WON – stwierdził w rozmowie z „Do Rzeszy” Wojciech Cejrowski.

 

Podróżnik nie znalazł usprawiedliwienia dla działaczy KOD, którzy wdali się w przepychanki (lub, jak sami twierdzą, zostali zaatakowani) podczas pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”. – Ci dwaj [Kijowski i Szumełda] powinny jeszcze dostać po męsku w pysk za zakłócanie pogrzebu. Czy zachęcam do prania po pysku? Owszem – powiedział Wojciech Cejrowski przekonując, że osoby nie szanujące pogrzebu nie rozumieją innego języka.

 

KOD ma osobnych bohaterów – to środowisko pochowało z honorami sowieckiego generała Jaruzelskiego. Jaruzelski był zdrajcą i zbrodniarzem. Nie chcę mieć wspólnych bohaterów z KOD – dodał.

 

Pisarz ocenił też Brexit – nazwał go „szansą dla Polski”. – Unia Europejska jest nieszczęściem, które się Polsce przytrafiło, i teraz mamy silnego sojusznika na drodze do wyjścia z Unii, na drodze do rozwalenia Unii, rozwiązania Unii, zmarginalizowania Unii – ocenił Wojciech Cejrowski. – Unia Europejska jest dla Polski szkodliwa przede wszystkim gospodarczo, a w dalszej kolejności ideologicznie, egzystencjalnie itd. – dodał.

 

Źródło: „Do Rzeczy”

MWł

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie