7 września 2023

Eko-terror w Krakowie nie przejdzie? Jest już ponad 1400 podpisów pod projektem uchwały obywatelskiej

(Fot. Pixabay)

Krakowianie wystąpili ze zorganizowanym sprzeciwem wobec terroru władz miejskich chcących wykluczyć z ruchu sporą część pojazdów w imię ideologii ekologizmu. Zebrano już prawie półtora tysiąca podpisów – przy 300 wymaganych – nad obywatelskim projektem unieważnienia tzw. Strefy Czystego Transportu.

O akcje opowiada Piotr Bartosz z komitetu „Kraków dla kierowców” i kandydat Konfederacji do Sejmu. W rozmowie z portalem LoveKraków.pl podkreśla, iż organizatorzy nie spodziewali się tak dynamicznego odzewu Krakowian w sytuacji, w której media głównego nurtu konsekwentnie przemilczały zagrożenia płynące z implementacji „ekologicznych” przepisów oraz dość powszechnej krytyki rozwiązań proponowanych przez jego partię.

W dwie doby zebrano już prawie 1500 podpisów, podczas gdy lokalne przepisy wymagają jedynie 300, by zgłosić projekt obywatelski. Teraz wszystko pozostaje w rękach radnych, którzy mają okazję wycofać się z wcześniejszej kuriozalnej i szkodliwej decyzji o wprowadzeniu kolejnych, poważnych ograniczeń w ruchu samochodowym, a w konsekwencji – w swobodzie korzystania z prywatnego transportu. Jeżeli rada miejska przegłosuje projekt, to przepisy w sprawie tzw. Strefy Czystego Transportu zostaną unieważnione.

Wesprzyj nas już teraz!

Zdecydowaliśmy się na stworzenie projektu uchwały z kilku przyczyn. Po pierwsze zgłaszali się do nas osobiście mieszkańcy Krakowa, ale również okolicznych miejscowości z pytaniami, czy zajmiemy się tą sprawą. Od początku zauważyliśmy, że uchwała podpisana przez wszystkich radnych Platformy Obywatelskiej, PSL, Lewicy i Polski 2050 budzi ogromne wątpliwości natury konstytucyjnej. Chodzi o ograniczenie prawa własności. Mieszkańcom zabroni się używania samochodów, które miały homologację, zostały legalnie dopuszczone do ruchu i sprzedane w Polsce, a także przeszły badania techniczne – mówi Piotr Bartosz.

Uchwała uderza w najmniej zamożne warstwy społeczne: osoby starsze, rodziców dowożących swoje pociechy do przedszkoli, szkół i wiele, wiele innych. Dodatkowo Kraków ma problemy finansowe, w MPK brakuje pracowników, co wpływa na częstotliwość i jakość komunikacji miejskiej i pozamiejskiej. Wprowadzenie ograniczeń to kolejne problemy dojeżdżających do Krakowa – dodaje.

Pod projektem obywatelskim można podpisać się na stronie Urzędu Miasta Krakowa – pod tym linkiem.

Źródło: lovekrakow.pl

FO

Wraca projekt „TAK dla drewna, STOP gazolobby”. Sejmik Województwa Małopolskiego stanie po stronie obywateli?

Krakowską Strefę Czystego Transportu oceni sąd. Jest wniosek wojewody małopolskiego

Niemcy wycofują się ze stref czystego transportu, polskie miasta idą „na całość”

Inicjatywa C40: budowa getta bez aut, mięsa i nowej odzieży. Ostrzegaliśmy o tym już dawno temu! [RAPORT PCH24]

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(31)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 305 995 zł cel: 300 000 zł
102%
wybierz kwotę:
Wspieram