9 kwietnia 2015

Festiwal deprawacji i niemoralności. Lubelski radny protestuje

(fot.lgbtfestival.pl)

Radny PiS, Sylwester Tułajew wystosował do prezydenta Lublina interpelację ws. mającego się odbywać w Lublinie LGBT Film Festiwal. Tułajew oczekuje, że Krzysztof Żuk „wykreśli wydarzenie z repertuaru imprez, odbywających się w miejskich instytucjach kultury”.


„Kurier lubelski” postanowił zapytać miasto o stanowisko. – Decyzje dotyczące wydarzeń w instytucjach kultury są decyzjami zarządzających, dyrektorów tych instytucji. To oni decydują o repertuarze. Prezydent nie może i nie zamierza w tej sprawie interweniować – odpowiedziała Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina. Protest przeciwko LGBT Film Festiwal rozpoczęli też narodowcy.

 

Jakie „atrakcje” przygotowują organizatorzy „tęczowego” festiwalu? Opisy zaczerpnięto z internetowej strony festiwalowej.

Film „Papilio Budda” ze scenami przemocy, który obrazuje wyzysk kobiet, kastowy ucisk, dyskryminację oraz rodzące się w Indiach ruchy queer.

 

„Fire in the Blond” to dokument, który opowiada o działaniach zachodnich firm farmaceutycznych oraz rządów, które w latach 90. ograniczyły dostęp do tanich leków na AIDS dla krajów z Globalnego Południa, powodując tym samym ponad 10 milionów zgonów.

 

Krótkometrażowy „Electric Indigo” – Małej dziewczynce ciężko jest stawić czoła presji rówieśników i odnaleźć swoją tożsamość. Jest to szczególnie trudne, gdyż nigdy nie poznała swojej matki, a jedynym wzorem dla niej jest miłość dwóch heteroseksualnych ojców połączonych niecielesną więzią.

 

„Boys Like Us”: Rudolf – sprzedawca w księgarni, Gabriel – aktor oraz Nicolas -barman, mają ze sobą wiele wspólnego: wszyscy mają ponad 30lat, są gejami i …neurotykami!

 

„Happy & Gay” – Obsypana nagrodami filmowymi kreskówka, która w zabawnysposób przedstawia bohaterów homoseksualnych.

 

„Eden” – W tej historii, w ogrodzie żyją João i Pedro. Wszystko, czego pragnąto wspólnego szczęścia.

oraz wiele innych, podobnych…

 

Festiwalowe projekcje filmowe będą się odbywać w Sali Kinowej CK w Lublinie w dniach 15-21 kwietnia. Impreza zawita także do Warszawy, Krakowa, Gdańska, Łodzi, Poznania i Katowic.

 

 

Źródło: kurierlubelski.pl/lgbtfestival.pl

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie