25 października 2019

Franciszek przeprosił za wrzucenie do Tybru indiańskich figur. Wkrótce mają powrócić

(fot. TT)

Franciszek przeprosił „jako biskup Rzymu” wszystkich, którzy poczuli się dotknięci wrzuceniem do Tybru indiańskich figur przedstawiających kobiety w ciąży. Zapewnił, że figurki będą na Mszy świętej zamykającej Synod Amazoński.

 

W poniedziałek 21. października z kościoła Santa Maria in Traspontina w Rzymie zabrano drewniane amazońskie figurki przedstawiające kobiety w ciąży. Wcześniej Indianie prezentowali je prawdopodobnie w ogrodach watykańskich, wnieśli na Mszę otwierającą Synod, a wreszcie przenosili ulicami Wiecznego Miasta w ramach swoistej okołosynodalnej drogi krzyżowej. Figurki wrzucono do Tybru; cała akcja została nagrana, a film opublikowano w internecie.

 

Papież Franciszek odniósł się do tej sprawy otwierając popołudniową sesję Synodu Amazońskiego. Mówiąc, że przemawia jako „biskup Rzymu”, poprosił o wybaczenie wszystkich, którzy poczuli się dotknięci zabraniem figurek i wrzuceniem ich do rzeki. Poinformował, że funkcjonariusze policji znaleźli już te figurki. Zapewnił, że figurki będą obecne w niedzielę na Mszy świętej zamykającej Synod Amazoński.

 

Źródło: Cruxnow.com

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie