26 lipca 2016

Dwóch uzbrojonych napastników, którzy wzięli zakładników i zabarykadowali się w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray (północna Francja, koło Rouen) zostało „zneutralizowanych”. Wśród przetrzymywanych było – wedle różnych doniesień – od 4 do 6 osób. Wśród nich ksiądz, dwie siostry zakonne oraz wierni.


Do ataku miało dojść w trakcie porannej Mszy. Do świątyni miało wtargnąć dwóch napastników. Według mediów krzyczeli oni: Daesh (nazwa tzw. Państwa Islamskiego)

Akcja policji, w której brała udział specjalna brygada interwencyjna, została zakończona. Funkcjonariusze zastrzelili napastników, gdy ci opuszczali teren kościoła. 


„Le Figaro” informuje, że napastnicy – zanim ich obezwładniono – zamordowali przetrzymywanego księdza. Duchownemu najprawdopodobniej poderżnięto gardło. Francuska policja informuje, że wygląd napastnika mógł sugerować, że był on muzułmaninem.

Różne źródła informowały, że w kościele przetrzymywanych było od czterech do sześciu osób. Wśród nich był ksiądz, dwie zakonnice i wierni.

 

Źródło: tvp.info

MWł


   

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie