11 września 2012

Francja: były premier zatrzymany przez policję

(fot. Georges Seguin (Okki) / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Dominique de Villepin został zatrzymany przez policję, zostanie przesłuchany w śledztwie dotyczącym rzekomych nadużyć finansowych w Relais & Chateaux. Za defraudacje odpowiedzialny ma być przyjaciel i zwolennik Villepina – Regis Bulot.

 

58-letni Dominique de Villepin był ministrem spraw zagranicznych a następnie premierem (2005-2007) rządu za prezydentury Jacquesa Chiraca. Śledczy badają, czy Regis Bulot nie zdefraudował znacznych kwot pieniędzy w czasie, gdy pełnił funkcje prezesa Relais & Chateaux. Były premier został objęty śledztwem na podstawie podsłuchów telefonicznych.

 

Afera została upubliczniona w grudniu ubiegłego roku, gdy Villepin zamierzał wystartować w wyborach prezydenckich. – Jest niepojęte, że wiąże się mnie ze sprawą, z którą absolutnie nie miałem do czynienia – stwierdził wówczas w rozmowie z „Le Monde”. Gazeta ta wskazała wówczas, że dysponuje nagraniami według których Villepin w czasie, gdy pełnił urząd premiera, próbował wpływać na bieg dochodzenia przeciwko Bulotowi.

 

Relais & Chateaux to ekskluzywne stowarzyszenie właścicieli hoteli i restauracji, liczy sobie ponad 470 członków z ok. 60 państw. Grupa ta znana jest z restrykcyjnych kryteriów przyjęcia, jej członkowie świadczą wysokiej klasy usługi hotelarskie w obiektach o walorach historycznych. Mottem stowarzyszenia jest „pięć C”: Caractère, Courtoisie, Calme, Charme et Cuisine.

 

Źródło: tvp.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie