19 sierpnia 2014

Według francuskiego sądu w Belfort islamofobia jest przestępstwem. Grzywną została ukarana kobieta, która publicznie określiła islam mianem „obrzydliwości”, wskazując za jego zagrożenie dla Francji.

 

Emerytowana nauczycielka Christine Tasin została skazana 15 sierpnia na grzywnę trzech tysięcy euro oraz karę trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Została ukarana w ten sposób za opinie, które wypowiedziała w 2013 r. podczas dyskusji ze społecznością muzułmańską. Opisała wtedy islam jako „saloperie” co można przetłumaczyć jako „obrzydliwość”. Słowa te padły przed mobilną rzeźnią używaną podczas islamskiego Święta Ofiarowania.

 

– Jestem islamofobem. Tak, jestem islamofobem i co z tego? Jestem z tego dumna. Islam jest obrzydliwy (…) jest zagrożeniem dla Francji – powiedziała Christine Tasin do muzułmanów. Organizacje islamskie zarzuciły jej nienawiść dla tle religijnym.

 

Na przesłuchaniu, które miało miejsce 2 lipca, Christine pojawiła się ubrana w kolory narodowe Francji. Prokuratura w Belfort oceniła jej słowa jako „inspirujące do odrzucenia muzułmanów, jako zagrożenia dla Francji” i zażądała kary grzywny oraz kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

 

Pomimo wyroku skazującego Tasin opublikowała wideo, w którym krytykuje wyrok oraz określa sąd w Belfort mianem „islamskiego trybunału”, który oskarża o „wprowadzanie prawa szariatu we Francji”. Zapowiada także złożenie apelacji.

 

Źródło: euroislam.pl

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie